Herbalife Triathlon Gdynia 2013

Herbalife Triathlon Gdynia 2013. W imprezie wystartował m.in. Maciej Stuhr (© Przemek Świderski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ruszyły już zapisy do Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Zawodnicy, zainteresowani udziałem w przyszłorocznej edycji tej spektakularnej imprezy, mają możliwość rejestrowania się na stronie organizatora od 2 grudnia, od godz. 16.

Jednocześnie uruchomiono już nową, interaktywną stronę internetową zawodów Herbalife Triathlon Gdynia. Witryna działa w języku polskim i angielskim pod adresem www.herbalifetriathlon.com.

W tegorocznej edycji Herbalifie Triathlon Gdynia wystąpiło ponad 1500 zawodników z 17 krajów świata, co było absolutnym rekordem frekwencji na zawodach triathlonowych w Polsce. W 2014 roku organizatorzy chcą jednak przebić ten fenomenalny wynik i szykują 2,5 tysiąca pakietów startowych.

- Po tegorocznym sukcesie nie spoczywamy na laurach – mówi Piotr Netter, dyrektor Herbalife Triathlon Gdynia. – Jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do działania. W 2014 roku chcemy wznieść się na jeszcze wyższy poziom organizacyjny i potwierdzić, że należy nam się miejsce wśród najlepszych imprez triathlonowych w Europie.

Czytaj również: Herbalife Triathlon Gdynia najlepszy w Polsce!


Rozegranie przyszłorocznej edycji Herbalife Triathlon Gdynia zaplanowano od 8 do 10 sierpnia 2014. Tradycyjnie już główna rywalizacja toczyła będzie się na dystansie długim (1,9 km pływania, 90 km na rowerze i 21,1 km biegu). Nowością jest wprowadzenie do programu imprezy wyścigu na dystansie sprinterskim (0,75 km pływania, 20 km na rowerze i 5 km biegu). Zastąpi on zorganizowany w tym roku aquathlon.

- Wzorem najlepszych imprez triathlonowych na świecie kładziemy duży nacisk na kompleksową obsługę zarówno doświadczonych, jak i początkujących triathlonistów, którzy chcą wystartować w Gdyni – mówi Piotr Netter. - Za pośrednictwem naszej witryny będzie można m.in. zakupić indywidualne plany treningowe i żywieniowe, wypożyczyć piankę, a nawet zamówić bikefitting.

Tegoroczny Herbalife Triathlon Gdynia wygrał Ukrainiec Wiktor Zjemcew, a w kategorii kobiet Maria Cześnik, reprezentująca wcześniej barwy Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Razem z zawodowcami w trasę ruszyło wielu celebrytów, polityków, aktorów. Byli to ambasadorzy Herbalife Triathlon Gdynia Maciej Stuhr, Borys Szyc, Robert Rozmus, Piotr Kraśko, ponadto m.in. Marcin Dorociński, Tomasz Karolak, Bartłomiej Topa, Waldemar Błaszczyk, Piotr Nowak, Sidney Polak, Maciej Dowbor, Marek Kacprzak, Iwona Guzowska, czy Wojciech Olejniczak.

W 2014 roku ma być podobnie. Organizatorzy nie zdradzają co prawda nazwisk ambasadorów imprezy, wiadomo jednak, że w gronie tym znajdą się same kobiety.

Czytaj też; Herbalife Triathlon Gdynia 2013. Wiktor Zjemcew i Maria Cześnik pierwsi na mecie! [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!