Electric Light Orchestra (Electric Light Orchestra The Former Members), brytyjska grupa rockowa, wystąpiła w hali widowiskowo-sportowej w Gdyni.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zainteresowania muzyczne założycieli Electric Light Orchestra już od samego początku zdradza nazwa, jak i symfoniczny skład zespołu. Electric Light Orchestra miała być eksperymentalną kapelą rockowo-symfoniczną, specjalizującą się w komponowaniu utworów, z wykorzystaniem klasycznych elementów brzmienia orkiestry, a stało się ikoną swoich czasów. Niewiele zespołów w historii rocka było na tyle odważnych, by w muzyce sięgać po tak bogate instrumentarium i bawiąc się dźwiękiem, wysuwać jako wiodące instrumenty smyczkowe oraz wykorzystywać disco i synth pop.

Electric Light Orchestra to zespół, który swoją muzyką utwierdza nas w przekonaniu, że jest ona wieczna. Kolejne trendy muzyczne nie przeszkodziły muzykom w tym, by cieszyć się ogromnym powodzeniem, także wśród młodego pokolenia.

Zobacz też: Koncert Pet Shop Boys w Ergo Arenie w Gdańsku. Mistrzowie koncertowego show [ZDJĘCIA]

Historia Electric Light Orchestra to tak naprawdę historia dwóch zespołów. W połowie lat 80. grupa podzieliła się na ELO i ELO Part II.

W ciągu całej kariery nagrali 12 studyjnych albumów, za które otrzymali w sumie dziewięć złotych, platynowych i multiplatynowych płyt. Choć obie formacje już się rozpadły, to w Gdyni artyści wystąpili pod nazwą Electric Light Orchestra The Former Members.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Sławek (gość)

Koncert fajny ale mam niedosyt.Muzycy zagrali i to wszystko.Bywało lepiej.
Szkoda , że tak krótko.