Zwycięstwo Seahawks Gdynia na inaugurację ligi

(ganark)
34 do 23 pokonali futboliści Seahawks Gdynia drużynę AZS Silesia Miners w meczu inauguracyjnym Polskiej Ligii Futbolu Amerykańskiego na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Po pierwszej kolejce trójmiejscy futboliści zajmują 5. miejsce w tabeli I PLFA.

Spotkanie od początku ułożyło się po myśli gospodarzy, którzy już w pierwszej kwarcie, po przyłożeniach Luka Zetazate i Sebastiana Krzysztofka, a także 2 punktach z podwyższenia Macieja Siemaszko prowadzili 14:0. Pierwsze punkty w drugiej kwarcie zdobyli Górnicy po field goal’u Piotra Misia. Ofensywa Seahawks szybko dołożyła jednak dwa touchdown’y, a punkty ponownie zdobywali Zetazate i Krzysztofek oraz Gaweł Pilachowski poprzez 2 point conversion i w połowie spotkania tablica wyników pokazywała 28:3 dla ekipy z Gdyni.

Kilka ujęć z meczu w Gdyni

W trzeciej kwarcie, po świetnej i imponującej, 34-jardowej akcji duetu Zetazate-Krzysztofek, ten drugi wykonał czwarte przyłożenie dla Seahawks. Nic wówczas nie wskazywało na to, aby gospodarze mieli jakiekolwiek problemy z odniesieniem wysokiego zwycięstwa.

Ostatnia odsłona spotkania przyniosła gdyńskim kibicom jednak wiele nerwowych emocji, albowiem Minersi w błyskawicznym tempie rzucili się do odrabiania strat. Ich 20 punktów zdobytych w dwóch przyłożeniach grającego trenera Michała Kołka oraz jednym Grzegorza Sudera, spowodowało, że w zespole gości pojawiła się nadzieja na zdobycie kolejnych dwóch touchdown’ów i przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Zabrakło im jednak czasu i pierwszy mecz sezonu zakończył się triumfem gospodarzy 34:23.

- Myślę, że dzisiejszy mecz mógł podobać się naszym kibicom, którzy przez cały mecz wspierali nas fantastycznym dopingiem. Niestety zupełnie zdekoncentrowaliśmy się w drugiej połowie czego efektem były liczne błędy. Nasz ofensywa na pewno potrzebuje jeszcze trochę czasu by się zgrać, ale z drugiej strony nie ma co narzekać, gdyż i tak zdobyła ona 34 punkty - podsumował zawody Maciej Centerowski, trener Seahawks Gdynia. - Duże słowa uznania należą się grającemu trenerowi Górników Michałowi Kołkowi. Dobrze przygotował drużynę do sezonu, a ponadto Miners grają ciekawiej niż w poprzednich latach.

Kolejny pojedynek w Gdyni 16 kwietnia - przeciwnikiem Seahawks będą Devils Wrocław.

Mecz kwarta po kwarcie
(12 minut)
- I kwarta
6:0 przyłożenie Luke’a Zetazate po 2-jardowej akcji biegowej
14:0 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Maciej Siemaszko po podaniu Luke’a Zetazate)
- II kwarta
14:3 22-jardowe kopnięcie z pola Piotra Misia
20:3 przyłożenie Luke’a Zetazate po 3-jardowej akcji biegowej
28:3 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 25-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za dwa punkty Gaweł Pilachowski)
- III kwarta
34:3 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 34-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate
- IV kwarta
34:9 przyłożenie Michała Kołka po 1-jardowej akcji biegowej
34:17 przyłożenie Grzegorza Sudera po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kajetan Kamiński po podaniu Michała Kołka)
34:23 przyłożenie Michała Kołka po 7-jardowej akcji biegowej