Zwycięskie otwarcie Polaków

Polacy udział w Final Eight Ligi Światowej rozgrywanej w Ergo Arenie rozpoczęli od zwycięstwa. Biało-czerwoni wygrali z Bułgarią dopiero po tie breaku. W decydującym secie nasi reprezentanci od początku narzucili swój styl gry i choć rywale w pewnym momencie przełamali Polaków to i tak wygrana powędrowała w ręce biało-czerwonych. Polacy po pierwszym dniu imprezy zajmują drugie miejsce. Pierwsza jest Argentyna, która ograła Włochów 3:1.

Polska - Bułgaria 3:2 (25:20, 23:25, 14:25, 25:22, 15:13)

Polska: Łukasz Żygadło, Zbigniew Bartman, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Michał Ruciak, Bartosz Kurek, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Paweł Woicki, Michał Bąkiewicz, Jakub Jarosz, Michał Kubiak, Grzegorz Kosok.

Bułgaria: Andriej Żekow, Cwetan Sokołow, Wiktor Josifow, Teodor Todorow, Matej Kazijski, Todor Aleksiew, Wladislaw Iwanow (libero) oraz Nikołaj Penczew, Metodi Ananiew, Hristo Cwetanow, Władimir Nikołow, Georgi Bratojew.

V set 15:13

Pierwsza piłka meczowa przez Polaków wykorzystana. 15:13 i 3:2 w całym meczu dla biało-czerwonych.

Autowy atak gości. 14:12.

Na trybunach: "Polska!, Polska!", a na boisku remis 12:12.

skuteczny blok drużyny gości. 12:11.

Kurek myli się z prawego skrzydła. 12:10.

Kurek niestety nadziewa się na szczelny bułgarski blok. 11:7.

Szósty punkt Bułgarów w piątym secie. 11:6.

Pojedynczy blok Możdżonka. 10:4.

Polacy mieli problem z przyjęciem zagrywki, ale znów świetnie zachowali się na bloku. 8:3!

Atak Bułgarów nadziewa się na blok Piotra Nowakowskiego. 7:2.

Przy stanie 5:2 dla naszych reprezentantów o czas prosi trener gości.

Udana akcja Polaków ze środka siatki. 4:2.

3:1 dla Polski.

Bartosz Kurek. Atak, blok i punkt dla Polaków. 1:0.

IV set 25:22

Bułgarzy zagrywają w siatkę. 25:22. Dojdzie więc do tie breaka.

Dwie piłki setowe przez Bułgarów wybronione. 24:22. O czas prosi trener Anastazi.

Piłka setowa dla Polski. 24:20.

Bułgarzy nie zamierzają składać broni. 23:20.

Wszystko wskazuje na to, że ten set padnie łupem Polski. Biało-czerwoni prowadzą 23:19.

Zepsuta zagrywka gości. 21:17.

19:16 dla Polski.

Ależ atomowy atak Nikołowa! 17:13.

Bułgaria zdobywa kilka punktów z rzędu i przewaga Polaków zmalała do czterech "oczek". 16:12.

Świetny fragment gry Polaków trwa za sprawą atomowych zagrywek Kurka, które sieją popłoch w szeregach gości. 15:8.

Podopieczni Anastaziego kontynuują dobrą grę w czwartym secie. As serwisowy Bartosza Kurka i 13:8 dla Polski.

Każde kolejne udane zagranie Polaków powoduje szał radości na trybunach. 10:7.

Na trybunach niesie się gromkie "Polska biało-czerwoni!". 9:5 dla Polaków.

Na przerwę techniczną w lepszych humorach schodzą Polacy, którzy prowadzą 8:5.

Ze środka Siatki piąty punkt dla biało-czerwonych zdobywa Piotr Nowakowski. 5:5.

Potężną zagrywkę Zekova Polacy bronią i wyprowadzają skuteczną kontrę 3:3.

Bartman na pojedynczym bloku powstrzymuje atak Bułgarów. 1:0.

III set 14:25

Bułgarzy wykorzystują już pierwszą piłkę setową. 14:25.

Jeden punkt dzieli naszych rywali od wygranej w trzecim secie.

Piłka szczęśliwie dla Polaków prześlizgnęła się po siatce. 14:22.

Jakub Jarosz atakuje w aut. 12:21.

Dwunasty punkt dla reprezentantów Polski zdobywa Piotr Nowakowski. 12:19.

Na zagrywce Bartosz Kurek. Biało-czerwonym nie udało się wybronić tej piłki. 11:17.

10:16 na drugiej przerwie technicznej, a w hali rozbrzmiewa rytm: "Zamienię każdy oddech w niespokojny wiatr..."

Autowy atak Bułgarów. Może ten set nie jest jeszcze dla naszych reprezentantów stracony? 10:15.

Ruciak na zagrywce. Uderza jednak w siatkę. 7:14.

Jak nie idzie to nie idzie. Polacy przegrywają 6:12, ale mimo to mogą liczyć na wsparcie publiczności.

Polacy wzięli się za odrabianie strat. 5:9.

Wyraźnie nie idzie Polakom w tej części meczu. Bułgarzy prowadzą już czterema punktami, a po chwili as serwisowy i jest 8:3 dla gości z Bułgarii.

Dwie próby ataku w wykonaniu Michała Ruciaka niestety nieudane. 3:5.

Skuteczny atak Bułgarów. 2:3.

Autowa zagrywka Bułgarii. 1:0 dla naszych reprezentantów.

II set 23:25

Kaziński kończy drugiego seta. 23:25, a w meczu jest remis 1:1.

Przy stanie 23:24 o czas prosi trener biało-czerwonych Andrea Anastasi.

Ruciak zdobywa 23 punkt dla biało-czerwonych. 23:22, ale po chwilo znów jest wynik remisowy. 23:23.

Wciąż utrzymuje się remis. 21:21.

Potężny atak Cwetana Sokołowa, Polacy nie zdążyli nawet zareagować. 20:20.

Kaziński doprowadza do stanu po 19.

Polacy prowadzili już trzema punktami, ale Bułgarzy odrobili straty i jest tylko 17:16 dla biało-czerwonych.

Druga przerwa techniczna. 16:14 dla Polaków. Set jak na razie jest bardzo wyrównany.

Z prawego skrzydła skutecznie zaatakował Zbigniew Bartman. 13:13.

Polacy doprowadzają do remisu po 12.

Skuteczny atak Mateja Kazińskiego. 10:11.

Bułgaria zdobywa punkt po asie serwisowym. 9:10

Na pierwszej przerwie technicznej Polska prowadzi 8:7.

Podwójny blok Nowakowskiego i Bartmana. 7:7

Początek tego seta jest bardzo wyrównany. Bułgaria wygrywa 6:5.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli nasi gości. Bułgaria prowadziła 2:0. Polacy szybko jednak doprowadzili do remisu po 2, a za sprawą Możdżonka objęli prowadzenie 3:2.

I set 25:20

Przy stanie 24:20 atak Bułgarów jest zbyt słaby, Polacy bronią i za sprawą Kurka wyprowadzają skuteczną kontrę. 25:20. Koniec pierwszego seta.

Sopocka-gdańska hala od początku wspiera biało-czerwonych. Przed chwilą kibice odśpiewali: "w górę serca Polska wygra mecz!". Tymczasem na parkiecie nasi rywale odrabiają straty. Polska prowadzi 21:18.

Na pojedynczym bloku atak Bułgarów powstrzymuje Marcin Możdżonek. 21:15.

Kurek posyła piłkę w aut. 19:15.

Autowa zagrywka Bułgarów. 17:13.

Michał Ruciak popisuje się dwoma z rzędu skutecznymi atakami. 16:13.

Świetny blok Polaków. 13:10.

Topnieje przewaga Polaków. Podopieczni Anastaziego prowadzą już tylko dwoma "oczkami". 12:10.

Autowy serwis Kurka. Po chwili kolejny punkt zdobywają Bułgarzy. 11:8.

Bartosz Kurek obija bułgarski blok i zdobywa 9 punkt dla Polaków. 9:5.

Na pierwszej przerwie technicznej nasi reprezentanci prowadzą 8:5.

Szczęśliwa zagrywka Michała Ruciaka, po której piłka musnęła siatkę i przeszła na stronę przeciwnika. 7:5.

Trzeci punkt dla Bułgarów. 4:3.

Szczęście po stronie Polaków. 3:2.

Pierwszy punkt dla biało-czerwonych po błędnej zagrywce Bułgarów. 1:0.