Żółto-niebiescy w ćwierćfinale Pucharu Polski! Arka Gdynia - Polonia Warszawa 3:1

Arka jest sprawcą kolejnej niespodzianki w Pucharze Polski. Podopieczni Petra Nemca pokonali 3:1 Polonię Warszawa i awansowali do ćwierćfinału. Do przerwy żółto-niebiescy prowadzili 2:0, tuż po zmianie stron kontaktowe trafienie było dziełem Todorovskiego, a decydujący cios w 72 minucie zadał Mirko Ivanovski.

Arka Gdynia - Polonia Warszawa 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 - Mazurkiewicz (17), 2:0 - Jarzębowski (29), 2:1 - Todorovski (48), 3:1 - Ivanovski (72)

Arka: Szlaga - Radzewicz, Mazurkiewicz, Łągiewka, Krajanowski, Kuklis, Jarzębowski, Benat, Kowalski (90' Niedziela), Ivanovski (90' Kasperkiewicz), Surdykowski (69' Flis).

Polonia: Gliwa - Todorovski, Baszczyński, Sadlok, Cotra, Jodłowiec, Trałka, Bonin, Sultes (89' Piątek), Przybecki (46' Wszołek), Cani (78' Grunt).

Żółte kartki: Ivanovski, Mazurkiewicz (Arka) oraz Cotra, Wszołek (Polonia).

Czerwona kartka: Wszołek /86' za drugą żółtą/ (Polonia).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

Widzów: 3900.

ZOBACZ CO PO MECZU POWIEDZIELI PIŁKARZE ARKI

90+3 min. - Koniec meczu. Arka wygrywa z Polonią 3:1 i awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski!!

90+1 min. - Niedziela za Kowalskiego.

90 min. - Z boiska schodzi żegnany brawami Ivanovski. Za niego Kasperkiewicz.

89 min. - Zmiana w Polonii. Piątek za Sultesa.

88 min. - Radzewicz nie dał dojść do piłki Grzegorzowi Boninowi.

86 min. - Brutalny faul Pawła Wszołka na Mazurkiewiczu, za co zawodnik Polonii ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką!!

85 min. - Ładna wymiana Kowalskiego z Benatem.

83 min. - Benat do Ivanovskiego, ale tylko aut dla gdynian.

81 min. - Tyleż mocno, co niecelnie uderzył Kowalski.

81 min. - Rajd Radzewicza powstrzymany przez obrońcę Polonii.

78 min. - Zmiana w Polonii. Grunt za Caniego.

78 min. - Na wiwat uderzył Piotr Kuklis.

77 min. - Po dośrodkowaniu piłkę głową strącił Cani. Futbolówka minęła jednak bramkę strzeżoną przez Macieja Szalgę.

72 min. - Zamiast remisu 2:2, gdynianie prowadzą 3:1. Flis zagrał prostopadłą piłkę do Mirko Ivanovskiego, ten wbiegł z piłką w pole karne i strzałem po ziemi pokonał Gliwę!!

72 min. - Ależ szczęście po stronie Arki. Szlaga odbija piłkę po mocnym strzale , z bliska uderza Cani, Szlaga broni, po chwili piłkę z linii bramkowej wybija jeden z obrońców Arki!!

70 min. - Od bramki grę rozpoczyna Maciej Szlaga.

69 min. - Pierwsza zmiana w Arce. Bartosz Flis za Janusza Surdykowskiego.

68 min. - Radzewicz starał się przerzucić piłkę na drugą stronę boiska, ale z akcji nic nie wyszło.

66 min. - Sędzia nie dopatrzył się faulu na jednym z zawodników Arki w środkowej strefie boiska, po czym goście wyszli z kontrą, po której oko w oko ze Szlagą stanął Wszołek. Górą bramkarz żółto-niebieskich.

64 min. - Szlaga uprzedza w polu karnym Pawła Wszołka.

63 min. - Ni to strzał ni dośrodkowanie Sławomira Mazurkiewicza.

62 min. - Ładna akcja Todorovskiego. Piłkę na rzut rożny wybija Łągiewka.

60 min. - Na trybunach zasiadło dziś 3900 kibiców.

59 min. - Akcje gości są coraz groźniejsze. Po dośrodkowaniu Sultesa w piłkę z kilku metrów nie trafił Cotra.

58 min. - Dośrodkowanie Bonina pewnie łapie Szlaga. Po chwili żółtą kartką ukarany został Mirko Ivanovski.

56 min. - Zbyt mocne dogranie piłki do Mirko Ivanovskiego. Grę wznawia Michał Gliwa.

55 min. - Rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie Sultesa. Ręką w polu karnym gospodarzy zagrywa Cani.

54 min. - Polonia zwietrzyła szansę po kontaktowej bramce i ruszyła odważnie do przodu.

51 min. - Zaostrzyła nam się gra, a to głównie za sprawą piłkarzy gości, którzy w drugiej połowie grają z większym zębem.

49 min. - Żółtą kartką ukarany Cotra.

48 min. 2:1. Dość długo do wykonania rzutu wolnego zabierał się Aleksandar Todorovski, ale gdy już zdecydował się na strzał to uderzył precyzyjnie obok Szlagi.

46 min. - Początek drugiej połowy. W Arce bez zmian. W Polonii Miłosza Przybeckiego zastąpił Paweł Wszołek.

45 min. - Koniec pierwszej połowy spotkania. Arka prowadzi 2:0!!

44 min. - Nieudany strzał Todorovskiego.

42 min. - Na boisku leży Mirko Ivanovski.

40 min. - Łągięwka przerywa akcję Bonina. Po chwili wprost w ręce Szlagi uderzył Sultes.

38 min. - Sam na skrzydle stał Jakub Kowalski, ale żaden z kolegów nie zagrał do niego piłki. A szkoda, bo mogła z tego wyjść groźna akcja.

36 min. - W pole karne wbiegał Grzegorz Bonin. Sytuację wyjaśnia Kuklis.

34 min. - Zza pola karnego uderzał Sultes. Obok bramki wyciągniętego jak struna Szlagi.

33 min. - Kibice Arki bawią się na trybunach. Polonia kolei próbuje odwrócić losy rywalizacji.

32 min. - Kolejna składna wymiana podań gdynian. Dośrodkowanie Petra Benata omal nie zaskoczyło Michała Gliwy.

29 min. - Arkowcy prowadzą już 2:0. Świetna akcja Arki, o której naprawdę warto pisać. Kowalski szybko rozegrał rzut wolny, podał do Radzewicza, a ten w pełnym biegu posłał płaskie dośrodkowanie w pole karne, gdzie wbiegał Tomasz Jarzębowski. "Jarza" tylko przyłożył nogę, ale zrobił to niezwykle efektownie.

28 min. - Dośrodkowanie Cotry szybuje wysoko ponad bramką.

26 min. - Goście ładnie operują piłką, ale nie są w stanie zbliżyć się pod bramkę Szlagi.

23 min. - Ivanovski próbował podać piłkę do Kuklisa. W porę zamiary Macedończyka przeczytał defensor gości.

22 min. - Mirko Ivanovski odgrywał główką, ale niecelnie. Piłka po stronie Czarnych Koszul.

20 min. - Z dystansu uderzał Mirko Ivanovski. Futbolówka minęła jednak bramkę w bezpiecznej odległości dla bramkarza Polonii.

17 min. - 1:0 dla Arki!!! Strzelcem bramki Sławomir Mazurkiewicz. Kapitan gdynian uderzył z ponad 25 metrów. Błąd w tej sytuacji popełnił Gliwa, któremu piłka odbiła się od ręki i wpadła do siatki.

16 min. - Jak na razie poziom meczu nie powala na kolana. Gra jest szarpana.

15 min. - Zdaniem sędziego Kowalski faulował Dorde Cotrę, tymczasem obrońca gości w momencie przyjęcia piłki sam się wywrócił.

13 min. - Kuklis ładnie zagrał do Radzewicza, ale ten wdał się w drybling i stracił piłkę.

11 min. - Polonia stara się budować akcję ofensywną.

9 min. - Głębokie dośrodkowanie Cotry, piłkę łapie Maciej Szlaga.

8 min. - Po pierwszych minutach meczu widać, że gdynianie nastawili się na grę z kontry.

6 min. - Doping kibiców Arki nie słabnie.

4 min. - Groźnie pod bramką gości i jęk zawodu na trybunach. Akcję niecelnym strzałem wykończył Ivanovski.

3 min. - Niedokładne podanie Kuklisa. Na posterunku obrona Polonii.

2 min. - Od bramki rozpoczął Szlaga.

1 min. - Początek meczu. Zaczęli goście.

*********************************************************************************

Rota! Kibice wstają z miejsc.

Z głośników: "więc chodź pomaluj mój świat". Ta piosenka z pewnością rozgrzeje kibiców, którzy w ten chłodny październikowy wieczór zdecydowali się wybrać na stadion.

Początek meczu za niespełna kwadrans. Na stadionie wciąż tylko garstka kibiców.

Na ławce "Czarnych Koszul" zasiedli: Lis, Mynar, Wszołek, Grunt, Kokoszka, Tosik, Piątek.

Polonia zagra dziś w składzie: Gliwa - Todorovski, Baszczyński, Sadlok, Cotra - Przybecki, Trałka, Jodłowiec, Sultes, Bonin - Cani.

Na ławce trener Nemec posadził Juszczyka, Niedzielę, Flisa, Kasperkiewicza, Słowińskiego, Szwocha oraz Brodzińskiego.

Wyjściowa "11" Arki: Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Kuklis, Jarzębowski - Kowalski, Ivanovski, Benat - Surdykowski.

ZOBACZ JAK ZAPOWIADALIŚMY TEN MECZ

Na niespełna godzinę przed rozpoczęciem spotkania, stadion świeci pustkami.

Kadra Polonii na mecz w Gdyni: Bramkarze: Michał Gliwa, Adrian Lis. Obrońcy: Marcin Baszczyński, Đorđe Čotra, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Maciej Sadlok, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik, Radek Mynář, Tomasz Brzyski. Pomocnicy: Grzegorz Bonin, Łukasz Piątek, Miłosz Przybecki, Pavel Šultes, Łukasz Trałka, Paweł Wszołek, Napastnicy: Edgar Çani, Michał Grunt.

A oto co na łamach ksppolonia.pl przed meczem z Arką powiedział Jacek Zieliński, szkoleniowiec Polonii Warszawa: - Obserwowałem Arkę w meczach z Zawiszą Bydgoszcz, Ruchem Radzionków... Moi współpracownicy oglądali spotkanie z Wisłą Płock. Mamy już na pewno wypracowane jakieś pojęcie o grze tej drużyny. Arkowcy są ostatnio w gazie, gdyż wygrali trzy spotkania z rzędu. Jeszcze w ubiegłym sezonie występowali w Ekstraklasie, więc czeka nas ciężka przeprawa. Z drugiej strony to jednak dobrze, bo nikomu nie może zabraknąć motywacji. Myślę, że w tym momencie jest to przeciwnik silniejszy od Ruchu. Traktujemy ten pojedynek jak normalny mecz ligowy.

A już w sobotę żółto-niebiescy rozegrają kolejny mecz. W lidze ich rywalem będzie Polonia Bytom. Gdyński klub chciał przełożyć spotkanie z godziny 17.30 na godzinę 15, ale zgody na to nie wyraził Wydział Gier. Dobrą informacją dla kibiców Arki jest dzień meczu w Szczecinie. Ostatecznie spotkanie odbędzie się w sobotę o 19.45. Na wyjazd wybiera się liczna grupa fanów Arki.

Gdynianie zagrają dziś bez Omara Jaruna. Palestyńczyka zastąpił w "18" meczowej Krzysztof Łągiewka. Od pierwszych minut między słupkami powinien pojawić się bohater z Elbląga - Maciej Szlaga.

bramkarze: Juszczyk, Szlaga

obrońcy: Łągiewka, Krajanowski, Mazurkiewicz, Brodziński

pomocnicy: Kuklis, Kowalski, Szwoch, Kasperkiewicz, Benat, Radzewicz, Niedziela, Jarzębowski

napastnicy: Słowiński, Flis, Ivanovski, Surdykowski.

Za nami już dwa wtorkowe mecze Pucharu Polski. Sprawcami kolejnej wielkiej niespodzianki był zespół Grzegorz Nicińskiego. Gryf wygrał u siebie 1:0 z Górnikiem Zabrze i zagra w ćwierćfinale tych rozgrywek. W drugim spotkaniu Podbeskidzie przegrało u siebie ze Śląskiem Wrocław 0:1.

Arka kontynuuje ostatnio passę zwycięskich meczów i serię bez porażek. Kibice liczą, że dziś podopieczni Petra Nemca sprawią miłą niespodziankę.

Ostatni raz obie jedenastki zmierzyły się w sezonie 2010/11 w ekstraklasie. W Gdyni padł wówczas wynik bezbramkowy, z kolei w Warszawie arkowcy przegrali 0:4.