Zawody gimnastyczne w Gdyni. W Szkole Mistrzostwa Sportowego odbył się „Turniej Młodości” [WYNIKI]

Anna Kaczor
W gdyńskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego w weekend odbył się „Turniej Młodości”. Gimnastyczki rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych - klasa II czyli Juniorki Młodsze i klasa III (Młodziczki). W zawodach wzięło udział 70 dziewczyn z Gdyni, Poznania, Krakowa, Warszawy, Bielsko-Białej i Katowic.

Gdynianki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni walczyły zaciekle o każde miejsce z mocną grupą z Krakowa.

Zwyciężczynią wieloboju w Juniorkach Młodszych (klasa II) została Aleksandra Chełmecka (PTG Sokół Kraków) z notą 41,25 punktów, drugie miejsce zajęła Natalia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia), która zdobyła 40,8 punktów, a trzecie Weronika Berniak (PTG Sokół Kraków) 39,3 punktów.

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze cztery zawodniczki z Gdyni: na 6 miejscu Daria Rutkowska (SGA Gdynia) 36,8punktów, na 7 miejscu Klaudia Grochalska (SGA Gdynia) 35,95 punktów, 8 miejsce dla Natalii Krzyżanowskiej (Jantar Gdynia), która zdobyła 34,5 punktów, 9 miejsce dla Ady Gudel (Jantar Gdynia) 34,25 punktów i 10 miejsce zajęła Paulina Kaczor (Jantar Gdynia) z punktacją 34,1.

Kolejne miejsca zawodniczek z Turniej Młodości to 12 miejsce dla Martyny Truszkowskiej (33,55 punktów, 15 miejsce z notą 32,95 dla Klary Mocek, Malwina Brzezińska zdobyła 31,25 punktów co dało jej 22 miejsce oraz Michalina Paluchowska 30 miejsce 28,5 punktów. Natalia Baumert z SGA Gdynia otrzymała notę 32,75 punktów i zajęła 16 miejsce.

W klasie III (Młodziczki) złoto w wieloboju zdobyła Kornelia Pacholec (SGA Gdynia), która zdobyła 24,65 punktów. Srebro wywalczyła Aleksandra Jachura (PTG Sokół Kraków) 23,7 punktów. Trzecie miejsce zajęła Emurla Laura (UKS Carramba Katowice) z notą 20,95 punktów. Zaraz za podium, na czwartym miejscu stanęła Aleksandra Gorlikowska (SGA Gdynia)20,85 punktów. Jej klubowa koleżanka Julia Skubisz zdobyła 18,5 punktów co dało 13 miejsce.