Zawisza Bydgoszcz - Chrobry Głogów [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Paweł Skraba
W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Zawisza Bydgoszcz pewnie pokonał na własnym boisku Chrobrego Głogów.

Zawisza Bydgoszcz - Chrobry Głogów 4:1
Bramki: Lewicki (26, 39), Nykiel (60), Drygas (79) oraz Machaj (71).
ZAWISZA: Węglarz - Igumanowic, Nawotczyński, Wełnicki, Nykiel - Kamiński, Drygas, Kona, Smektała (87. Alawerdaszwili) - Lewicki (65. Łukowski), Gajewski (76. Żylski).
CHROBRY: Janicki, Pisarczuk (46. Samiec), Byrtek, Michalec, Ziemniaj, Machaj, Gąsior (68. Malinowski), Drewniak, Hudyma, Szczepaniak (46. Sędziak), Górski.
Widzów: 300.
Sędziuje: Łukasz Bednarek.

Koniec. Zawisza wygrał 4:1.
90' - Jeszcze 3 minuty.
89' - Kiepski strzał Kamińskiego.
87' - Fatalny strzał Smektały. Chwilę później w jego miejsce wchodzi Alawerdaszwili.
85' - Kapitalne uderzenie z dystansu Drygasa, równie dobra interwencja Janickiego.
82' - Kolejna dobra interwencja Węglarza. Trzeba powiedzieć, że młody bramkarz po nerwowym początku, spisuje się całkiem nieźle.
79' - GOL! Rzut karny na bramkę zamienia Drygas.
78' - Chrobry gra w dziesiątkę. Byrtek ukarany czerwoną kartką za faul na Łukowskim.
76'- Żylski zmienia Gajewskiego.
73' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Ziemniaka.
71' - GOL! Goście nie poddają się. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Machaj.
69' - Spod opieki obrońców urwał się Łukowski. Strzelał jednak w trudnej sytuacji, bo bramkarz skrócił kąt i popisał się skuteczną interwencją.
68' - Malinowski zmienia Gąsiora.
65' - Łukowski zmienia Lewickiego.
63' - Z trybun dostaje się Jakubowi Smektale, który dziś gra bezbarwnie. Nie popisał się także podczas sobotniego meczu z MKS.
59' - GOL! Już 3:0 dla Zawiszy. Strzelcem Krzysztof Nykiel.
56' - Z rzutu wolnego uderzał Sędziak, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
52' - Przez moment zakotłowało się nieco pod bramką Zawiszy.
48' - Trener gości dokonał dwóch zmian, ale i dokonał korekt w ustawieniu.
46' - Rozpoczęła się druga połowa. Za Szczepaniaka wszedł Sędziak, a Samiec zmienił Pisarczuka.
Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi 2:0. Dobra skuteczność Lewickiego, ale poziom meczu jest raczej kiepski.
45' - Wzdłuż bramki zagrał Szczepaniak, było trochę zamieszania, ale ostatecznie nie ma gola dla Chrobrego.
43' - Z rzutu wolnego strzał Drewniak. Słabo, ale interwencja Węglarza była bardzo nerwowa.
42' - Węglarz broni strzał Michalca.
39' - GOL! Zawiszanie rozegrali niezłą akcję, jak na poziom tego spotkania. Po dograniu Kamińskiego, Lewicki zachował spokój w polu karnym i umieścił piłkę w bramce,
37' - Smektała zastawiał się przez pół minuty, jak wznowić grę z autu. I wymyślił coś, czego nie spodziewał się nikt - podał futbolówkę wprost pod nogi piłkarza zespołu gości.
35' - Węglarz uprzedza Ziemniaka.
32' - Hudyma zagrał wzdłuż bramki, ale podanie przechwycił Igumanowić.
31' - Hudyma uderzał z wolnego, pewnie broni Węglarz.
30' - Gra toczy się obecnie w środku pola.
26' - GOL DLA ZAWISZY! Bydgoszczanie, przy asyście bramkarza Chrobrego, zdobywają bramkę. Na listę strzelców wpisuje się Lewicki.
25' - Ziemkiak ograł na prawej stronie Smektałę, ale później oddał kiepski strzał.
23' - Po rzucie rożnym "główkował" Drygas, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
20' - Węglarz broni strzał Machaja.
19' - Gajewski znów się przewraca, ale znów nie był zdaniem arbitra faulowany. - Ślepy jesteś ' - pyta
17' - Niecelny strzał Szczepaniaka.
15' - Kolejny błąd Węglarza. W międzyczasie w Bydgoszczy zaczęło padać.
13' - Gajewski pada w polu karnym, ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego. Dobijać próbował Lewicki, ale został zablokowany.
11' - Gajewski oddał strzał, ale zbyt długo zwlekał i został zablokowany.
9' - Po rzucie rożnym uderzał Byrtek. Posłał jednak piłkę minimalnie obok bramki.
7' - Wełnicki wybija piłkę zmierzającą do bydgoskiej bramki. Wcześniej niepewnie z bramki wyszedł Węglarz.
6' - Kona walczył piłkę w środku pola i zagrał do Kamińskiego. Ten ruszył do przodu, ale w finalnej fazie nie zdołał dobrze zagrać wzdłuż bramki.
4' - Niezła akcja Zawiszy. Lewicki trącił piłkę, ale zbyt słabo, by zaskoczyć Janickiego.
1' - Rozpoczął się mecz.
0' - Witamy serdecznie ze stadiony Zawiszy. Za pół godziny początek spotkania, na razie na stadionie pustki.