Zadbaj o siebie i sprawdź się na jesień!

Materiał informacyjny Gdyńskiego Centrum Zdrowia
Udostępnij:
Miasto Gdynia wraz z Gdyńskim Centrum Zdrowia zapraszają wszystkie mieszkanki Gdyni do udziału w programie Profilaktyki Raka Piersi. W sobotę, 6 listopada, zachęcamy wszystkie Panie do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni

Tu podaj tekst alternatywny

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u człowieka. Rozwija się przede wszystkim u kobiet (choć nie tylko), a ryzyko jego występowania wzrasta wraz z wiekiem. Diagnozowany jest najczęściej u kobiet dojrzałych pomiędzy 50 a 69 rokiem życia, jednakże w ostatnich latach zauważyć można wzrost zachorowań także wśród kobiet młodszych (między 20 a 49 rokiem życia). Rak piersi coraz częściej dotyka kobiet aktywnych zawodowo, rodzinnie czy społecznie. Najlepszym sposobem jego leczenia jest regularna profilaktyka i szybkie wykrywanie zmian w tkankach.

Zapraszamy mieszkanki Gdyni w sobotę 6 listopada w godzinach 10:00-16:00 do Centrum Handlowego Riviera (lokal na pierwszym piętrze vis a vis wejścia do kina Helios), do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.

W programie:

  • konsultacje ze specjalistami ze Szpitali Pomorskich sp. z o.o.
  • bezpłatne USG (dla Pań ze wskazaniem wykonania badania po konsultacji lekarskiej w trakcie wydarzenia)
  • mammografia (dla Pań w wieku 50-69 lat) - mammobus będzie znajdował się na parkingu zewnętrznym między C. H. Riviera, a Gdynia Areną
  • nauka samobadania piersi
  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi
  • analiza składu ciała
  • konsultacje dietetyczne
  • pomiar glukozy we krwi
  • pomiar cholesterolu całkowitego

Tu podaj tekst alternatywny

Program profilaktyki skierowany jest do mieszkanek Gdyni, które ukończyły 20 r.ż., nie mają rozpoznanego i/lub leczonego nowotworu piersi obecnie, lub w przeszłości oraz nie mają rozpoznanego nosicielstwa genów BRCA1/BRCA2.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Więcej informacji znajduje się na: www.zdrowie.gdynia.pl/rakpiersi oraz w facebookowym wydarzeniu https://fb.me/e/36vsIDWmp i na profilu Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

Zadbaj o siebie, nie tylko w październiku, weź udział w Programie Profilaktyki Raka Piersi. Zachęcamy nie tylko do odwiedzenia C. H. Riviera, ale także do kontaktu ze specjalistami i skorzystania z oferty bezpłatnych konsultacji. Szczegóły znajdują się na stronie i profilu Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

„Program profilaktyki raka piersi u mieszkanek Gminy Miasta Gdyni na lata 2019-2021” jest w całości finansowany z budżetu Miasta Gdyni.

Akacja jest organizowana przez Miasto Gdynia oraz Gdyńskie Centrum Zdrowia we współpracy z Centrum Handlowym Riviera. Partnerami wydarzenia są: Szpitale Pomorskie sp. z .o.o., Stowarzyszenie Amazonek Gdyńskich, Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Położnych Jolanta Madej, Geneva Trust Sp. z o.o. oraz TMS Sp. z o.o.

Dodaj ogłoszenie