reklama

Wyniki wyborów do Parlamentu 2019. Kto wygrał wybory do Sejmu z okręgu nr 26 i Senatu z okręgu nr 64

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Karol Rycio
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 to informacja, na którą czeka wiele osób - nie tylko kandydatki i kandydaci, ale przede wszystkim obywatele, których miejsce zamieszkania to obszar powiatu: pucki oraz miasta na prawach powiatu: Gdynia. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 26 oraz do Senatu z okręgu nr 64 będą mieć znaczący wpływ na realizację potrzeb naszego regionu. Kto więc wygrał wybory do Parlamentu 2019? Przekonaj się, kto będzie cię reprezentować w Sejmie i Senacie. Wyniki wyborów parlamentarnych publikujemy poniżej.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 26

Granice tego okręgu to część województwa pomorskiego obejmująca obszary powiatów:

  • bytowski,
  • chojnicki,
  • człuchowski,
  • kartuski,
  • kościerski,
  • lęborski,
  • pucki,
  • słupski,
  • wejherowski
    oraz miast na prawach powiatu:
  • Gdynia,
  • Słupsk.

Wyniki wyborów do Parlamentu są już oficjalnie znane. Podajemy je poniżej. Sprawdź, kto dostał się do Sejmu z okręgu nr 26. Kto będzie cię reprezentował w Parlamencie?

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Biernacki Marek ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 19 272
  • Procent głosów oddanych na listę: 41,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,32%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: Parlamentarzysta

2. Toczek Marek Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 653
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Julianów
  • Zawód: żołnierz zawodowy

3. Szatkowski Radosław Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 545
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Reda
  • Zawód: inżynier rolnik

4. Elzanowski Czesław Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 909
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Słupsk
  • Zawód: nauczyciel akademicki

5. Tkaczyk Jerzy Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 469
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Starzyno
  • Zawód: urzędnik samorządowy

6. Lesner Łukasz Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 992
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Reda
  • Zawód: Trener

7. Maszluch Mirosław Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 256
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Bytów
  • Zawód: lekarz

8. Gruchała Michał Rajmund ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 350
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Chojnice
  • Zawód: informatyk

9. Gniazdowska Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 381
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,99%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Karwieńskie Błoto Drugie
  • Zawód: nauczyciel

10. Bujanowicz Krzysztof Robert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 969
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Wejherowo
  • Zawód: urzędnik administracji

11. Pruszak Krzysztof Ludwik ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 344
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Obliwice
  • Zawód: politolog

12. Szostakiewicz Aldona Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 956
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,07%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Włynkówko
  • Zawód: ogrodnik

13. Zawadzki Leszek Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 838
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Chojnice
  • Zawód: politolog

14. Mikołajczyk Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 114
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: geodeta

15. Keliński Tadeusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 436
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Leszno
  • Zawód: geodeta

16. Markowska Irena Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 548
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Klaskawa
  • Zawód: rolnik

17. Zarzecki Krzysztof Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 245
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Reda
  • Zawód: handlowiec

18. Zielińska Danuta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 968
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Czersk
  • Zawód: Przedsiębiorca

19. Lubczyńska-Kiełpińska Anita Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 260
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Chojnice
  • Zawód: Politolog

20. Kamrowska Marta Karolina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 465
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: student logistyki

21. Konczanin Bogusława ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 555
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Człuchów
  • Zawód: pedagog

22. Krzekotowski Jarosław Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 119
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,02%
  • Miejsce zamieszkania: Nowęcin
  • Zawód: ekonomista

23. Piankowska Bożena Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 359
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Nowe Polaszki
  • Zawód: rolnik

24. Kaczmarek Jacek Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 475
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: student prawa

25. Przybylski Wojciech Wiesław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 232
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: nauczyciel akademicki

26. Dorniak Krystyna Stefania ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 394
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Żukowo
  • Zawód: księgowa

27. Kupcewicz Janusz Bogdan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 038
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: nauczyciel

28. Męczykowski Dariusz Franciszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 990
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,86%
  • Miejsce zamieszkania: Grabówko
  • Zawód: nauczyciel

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Horała Marcin Michał ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 86 079
  • Procent głosów oddanych na listę: 40,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 14,82%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: parlamentarzysta

2. Mrówczyński Aleksander Mikołaj ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 16 726
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,88%
  • Miejsce zamieszkania: Chojnice
  • Zawód: parlamentarzysta

3. Müller Piotr Józef ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 26 892
  • Procent głosów oddanych na listę: 12,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,63%
  • Miejsce zamieszkania: Słupsk
  • Zawód: prawnik

4. Śniadek Janusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 9 342
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,61%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: inżynier mechanik

5. Zwiercan Małgorzata Grażyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 879
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,36%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: instruktor terapii uzależnień

6. Zarudzki Ryszard Janusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 368
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,41%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: zootechnik

7. Sroka Magdalena Joanna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 9 349
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,61%
  • Miejsce zamieszkania: Trąbki Wielkie
  • Zawód: specjalista ds. administracji i zarządzania

8. Łuczyk Mariusz Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 317
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,74%
  • Miejsce zamieszkania: Miastko
  • Zawód: polityk

9. Karczewski Piotr Mariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 768
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,17%
  • Miejsce zamieszkania: Kościerzyna
  • Zawód: przedsiębiorca

10. Dambek Roman Witold ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 549
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: inżynier mechanik

11. Treder Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 253
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,54%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,56%
  • Miejsce zamieszkania: Słupsk
  • Zawód: ekonomista

12. Drewa Marcin Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 934
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,68%
  • Miejsce zamieszkania: Wejherowo
  • Zawód: politolog

13. Wetta Krzysztof Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 623
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Lębork
  • Zawód: dyrektor szkoły

14. Mackiewicz-Sasiak Violetta Lilianna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 194
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Reda
  • Zawód: socjolog

15. Stolarczyk Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 644
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: prawnik

16. Leyk Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 585
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,45%
  • Miejsce zamieszkania: Prokowo-Prokowskie Chrósty
  • Zawód: specjalista ochrony informacji niejawnych

17. Buniowska Wiesława Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 833
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Jastarnia
  • Zawód: nauczyciel

18. Lis Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 162
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,54%
  • Miejsce zamieszkania: Przewłoka
  • Zawód: dyrektor szkoły

19. Białooka-Kostenecka Danuta Jadwiga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 423
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: prawnik

20. Kużownik Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 299
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Łeba
  • Zawód: przedsiębiorca

21. Birosz Mariusz Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 657
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Czarne
  • Zawód: inżynier mechanik - maszyny i urządzenia energetyczne

22. Tobolska Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 852
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Chojnice
  • Zawód: specjalista ds. zamówień publicznych

23. Wańtuchowicz Anna Marta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 611
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Ustka
  • Zawód: przedsiębiorca

24. Bystron Andrzej Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 560
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,61%
  • Miejsce zamieszkania: Mezowo
  • Zawód: kurator sądowy

25. Krygier-Nowak Urszula Grażyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 450
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Łeba
  • Zawód: urzędnik

26. Kurzelewska Arleta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 893
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Człuchów
  • Zawód: radca prawny

27. Kowalski Michał Bartosz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 9 000
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,55%
  • Miejsce zamieszkania: Władysławowo
  • Zawód: nauczyciel

28. Klawiter Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 340
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,52%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,92%
  • Miejsce zamieszkania: Rumia
  • Zawód: urzędnik państwowy

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Senyszyn Joanna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 36 405
  • Procent głosów oddanych na listę: 50,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 6,27%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: profesor

2. Rutka Marek Andrzej ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 7 929
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,37%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: nauczyciel akademicki

3. Haska Karolina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 410
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,09%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,76%
  • Miejsce zamieszkania: Wejherowo
  • Zawód: właścicielka małego sklepu

4. Łukaszewicz Anna Beata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 023
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Słupsk
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

5. Lubiewski Adam Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 821
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Kębłowo
  • Zawód: inspektor ochrony danych

6. Szubińska Bożena Leokadia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 970
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Gdańsk
  • Zawód: żołnierz

7. Ponulak Jan Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 601
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: manager

8. Kutwa Marzena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 898
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,33%
  • Miejsce zamieszkania: Słupsk
  • Zawód: analityk finansowy

9. Wirkus Katarzyna Gabriela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 303
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,4%
  • Miejsce zamieszkania: Rzepnica
  • Zawód: kierownik domu pomocy społecznej

10. Lampart Jacek Heliodor ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 741
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Lębork
  • Zawód: handlowiec

11. Gajewska Beata Krystyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 309
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: nauczyciel wychowania do życia w rodzinie

12. Kwiatkowski Ryszard Zygmunt ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 909
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Słupsk
  • Zawód: inżynier budownictwa

13. Żynis Jakub Mikołaj ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 836
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: stolarz

14. Kozioł Krzysztof Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 968
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Bińcze
  • Zawód: nauczyciel

15. Jarosz Maciej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 657
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Borkowo
  • Zawód: menadżer

16. Stencel Beata Krystyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 862
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Kościerzyna
  • Zawód: doradca klienta

17. Kowalewski Michał Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 452
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: lektor języka obcego

18. Marciak Rafał Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 585
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: psycholog biznesu

19. Zajączkowska Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 979
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: tester oprogramowania komputerowego

20. Czubala Grażyna Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 250
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Gdańsk
  • Zawód: ekonomista

21. Lamentowicz Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 436
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Rumia
  • Zawód: nauczyciel akademicki

22. Szczotkowski Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 188
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Charnowo
  • Zawód: urzędnik

23. Drywa Magdalena Karolina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 745
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: pracownik centrum obsługi telefonicznej

24. Wekwert Paweł Władysław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 349
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Radosław
  • Zawód: rolnik

25. Strzelecka Magdalena Jadwiga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 446
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Reda
  • Zawód: prezes

26. Słupecki Jacek Ignacy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 399
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Borkowo
  • Zawód: programista aplikacji

27. Nowak Dominika Wirginia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 721
  • Procent głosów oddanych na listę: 1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: specjalista bankowości

28. Strzelczyk Marcin Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 244
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: prezes

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Dziambor Artur Erwin ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 19 334
  • Procent głosów oddanych na listę: 45,64%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,33%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: nauczyciel

2. Kozieł Andrzej Mirosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 313
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,4%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: inżynier mechanik budowy okrętów

3. Wałdoch Marcin Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 255
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,39%
  • Miejsce zamieszkania: Chojnice
  • Zawód: nauczyciel akademicki

4. Kłeczek Tomasz Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 195
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Rumia
  • Zawód: przedsiębiorca

5. Lotkowski Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 808
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: przedsiębiorca

6. Truszkowski Michał Maciej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 944
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: operator CNC

7. Szymczak Wiesława Helena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 187
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: emerytowana położna

8. Gryń Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 927
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Lębork
  • Zawód: administratywista

9. Stupkiewicz Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 797
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Stegna
  • Zawód: przedsiębiorca

10. Bruc Piotr Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 800
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Kębłowo
  • Zawód: policjant

11. Świeczkowski Arkadiusz Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 571
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Somonino
  • Zawód: kierowca

12. Wieczorek Łukasz Dariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 908
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Starogard Gdański
  • Zawód: technik utrzymania ruchu

13. Sypniewska-Marczyk Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 729
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: HR manager i trener biznesu

14. Głowacki Bartłomiej Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 587
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Glincz
  • Zawód: technik BHP

15. Dyszer Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 827
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Lemany
  • Zawód: przedsiębiorca

16. Kozłowski Krzysztof Wiktor ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 578
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Reda
  • Zawód: nauczyciel

17. Jarzębiński Damian Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 687
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Kartuzy
  • Zawód: przedsiębiorca

18. Kubiak Edyta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 214
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: specjalista ds. logistyki kontenerowej

19. Szynaka Paulina Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 412
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: tester oprogramowania

20. Warcikowska Katarzyna Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 212
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: koordynator działu handlowego

21. Pokryfka Paweł Przemysław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 464
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: bez zawodu

22. Szczepaniak Agnieszka Wiktoria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 414
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: psycholog

23. Paprocka Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 495
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: nauczyciel

24. Duda Gabriela Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 464
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Gościcino
  • Zawód: pracownik socjalny

25. Trela Zuzanna Dominika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 475
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: inżynier środowiska

26. Sugier Sylwia Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 165
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Skarszewy
  • Zawód: specjalista ds. kontroli jakości

27. Zblewska Maria Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 503
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Gdańsk
  • Zawód: krawcowa

28. Lipski Przemysław Emil ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 099
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Lędowo-Osiedle
  • Zawód: nauczyciel

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Nowacka Barbara Anna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 88 833
  • Procent głosów oddanych na listę: 42,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 15,3%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: informatyczka

2. Plocke Kazimierz Florian ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 12 627
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,06%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,17%
  • Miejsce zamieszkania: Kłanino
  • Zawód: inżynier rolnik

3. Konwiński Zbigniew Marek ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 13 286
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,29%
  • Miejsce zamieszkania: Słupsk
  • Zawód: historyk

4. Krzywonos-Strycharska Henryka Krystyna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 14 508
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,5%
  • Miejsce zamieszkania: Gdańsk
  • Zawód: maszynistka biurowa

5. Bonna Leszek Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 815
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,35%
  • Miejsce zamieszkania: Chojnice
  • Zawód: menager

6. Aziewicz Tadeusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 9 385
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,62%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: ekonomista

7. Furgo Grzegorz Witold ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 807
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Gdańsk
  • Zawód: menager kultury

8. Szumełda Radomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 160
  • Procent głosów oddanych na listę: 2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,72%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: przedsiębiorca

9. Kwiecień Janina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 9 275
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,6%
  • Miejsce zamieszkania: Sierakowice
  • Zawód: nauczyciel

10. Wawrowska Danuta Krystyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 074
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Grabno
  • Zawód: radca prawny

11. Szlas Rafał Bogusław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 113
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,22%
  • Miejsce zamieszkania: Wejherowo
  • Zawód: przedsiębiorca

12. Dzierżyński Arkadiusz Wacław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 050
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Mosty
  • Zawód: finansista

13. Łuczycka Krystyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 364
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,41%
  • Miejsce zamieszkania: Człuchów
  • Zawód: nauczyciel języka polskiego

14. Domozych Marika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 255
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,39%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: student gospodarki przestrzennej

15. Struk Andrzej Franciszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 874
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,67%
  • Miejsce zamieszkania: Jastarnia
  • Zawód: technik mechanik

16. Szczygieł Karolina Justyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 201
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Łęczyce
  • Zawód: towaroznawca

17. Mielewczyk Iwona Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 014
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Osowo Lęborskie
  • Zawód: nauczyciel

18. Szroeder Jaromir Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 598
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,62%
  • Miejsce zamieszkania: Parchowo
  • Zawód: pracownik muzeum - kustosz

19. Kalinowska Jolanta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 896
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Karczemki
  • Zawód: politolog

20. Wojtunik Anna Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 181
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Pierwoszyno
  • Zawód: dyplomowany opiekun medyczny

21. Singer Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 766
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Brusy
  • Zawód: doktor nauk ekonomicznych

22. Ryckiewicz Iwona Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 778
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Pasieka
  • Zawód: nauczyciel

23. Bondarenko Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 817
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,66%
  • Miejsce zamieszkania: Człuchów
  • Zawód: menager kultury

24. Namyślak Hubert Konrad ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 260
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,09%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,39%
  • Miejsce zamieszkania: Lębork
  • Zawód: adwokat

25. Sopyłło Tomasz Szczepan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 955
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Lębork
  • Zawód: politolog

26. Skórzybót Igor ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 639
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Cewice
  • Zawód: student filozofii

27. Wittbrodt Piotr Witold ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 212
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,07%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: ekonomista

28. Dąbkowski Marek Artur ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 465
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,42%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Zawód: nauczyciel historii

Odpocznij od polityki

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 64

Granice tego okręgu to obszar powiatu:

  • pucki
    oraz miasta na prawach powiatu:
  • Gdynia.

Kto wygrał wybory do Parlamentu 2019? Poniżej prezentujemy listę kandydatów do Senatu z okręgu nr 64 wraz z liczba uzyskanych głosów.

Bełbot Marcin ❌

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 50 293
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 28,66%
  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Partia: Prawo i Sprawiedliwość
  • Zawód: inżynier budownictwa

Rybicki Sławomir Piotr ✔️

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 106 970
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 60,95%
  • Miejsce zamieszkania: Sopot
  • Partia: Platforma Obywatelska RP
  • Zawód: prawnik

Wójcik Józef Franciszek ❌

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JÓZEFA FRANCISZKA WÓJCIKA

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 18 233
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 10,39%
  • Miejsce zamieszkania: Rumia
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: kapitan żeglugi wielkiej

Dowiedz się więcej

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Materiał oryginalny: Wyniki wyborów do Parlamentu 2019. Kto wygrał wybory do Sejmu z okręgu nr 26 i Senatu z okręgu nr 64 - Gdynia Nasze Miasto

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3