MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory w Gdyni. Kogo popiera Rafał Trzaskowski? Tadeusz Szemiot, kandydat KO na prezydenta Gdyni oskarża Wojciecha Szczurka

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Kandydat Koalicji Obywatelskiej, Ruchów Miejskich oraz Lewicy na prezydenta Gdyni - Tadeusz Szemiot - podczas konferencji prasowej odniósł się do opublikowanego na oficjalnym profilu Wojciecha Szczurka filmu, w którym poparcia prezydentowi Gdyni udziela Rafał Trzaskowski. - To nielegalne nagranie, opublikowane wbrew woli samego zainteresowanego - twierdzi Tadeusz Szemiot.

Kontrowersje na ostatniej prostej. Tadeusz Szemiot oskarża Wojciecha Szczurka

O co chodzi w całej sprawie?

Wczoraj, 4 marca, w okolicach południa oficjalny profil Wojciecha Szczurka na Facebooku wrzucił krótki film, w którym poparcia obecnemu włodarzowi Gdyni udziela prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Filmik zniknął jednak z profilu po kilku godzinach. Do całej sprawy podczas konferencji prasowej odniósł się kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdyni - Tadeusz Szemiot, który oskarżył prezydenta Gdyni, że ten nielegalnie wrzuca filmy bez zgody głównego zainteresowanego. Jak sprawdziliśmy, filmik nagrany został podczas wspólnej konferencji samorządowców z całej Polski, która dotyczyła apelu o uczestnictwo w wyborach - konferencja odbyła się 22 lutego br.

- Publikacja filmu z rzekomym poparciem dla Wojciecha Szczurka od Rafała Trzaskowskiego to zdarzenie zabawne i śmieszne, które zdradza panikę i pożar w sztabie Wojciecha Szczurka - mówił Tadeusz Szemiot, kandydat na prezydenta Gdyni. - Film po reakcji jego głównego bohatera został od razu zdjęty, ale niesmak pozostaje. Ta publikacja miała charakter nielegalny i była wbrew woli Rafała Trzaskowskiego. Wojciech Szczurek próbuje oszukać wyborców i manipuluje. Wszyscy dobrze wiemy, kto jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdyni i jacy ludzie reprezentują Koalicję w wyborach do Rady Miasta Gdyni. Mamy w Gdyni najszerszą koalicją wyborczą w Polsce - to nie tylko Platforma Obywatelska, Zieloni czy Inicjatywa Polska. To również Koalicja Ruchów Miejskich i cała gdyńska Lewica. To ciekawe i dziwne, że polityk, który tak odżegnuje się od partii politycznych, w tej kampanii przytula się na siłę do Koalicji Obywatelskiej, ale rozumiem, że to oznaka strachu przed wynikami, jakie zobaczy 7 kwietnia.

Opublikowany film zniknął po paru godzinach z profilu prezydenta Gdyni.
Opublikowany film zniknął po paru godzinach z profilu prezydenta Gdyni. mat. pras.

Sztab Wojciecha Szczurka: „Każdy kto widział wspomniany filmik, powinien mieć jasność, co do jego przekazu”

„Dziennik Bałtycki” poprosił przedstawicieli komitetu Samorządności Wojciecha Szczurka o komentarz w tej sprawie. W odpowiedzi na nasze pytanie, Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni oraz Pełnomocnik Wyborczy KWW SWS, podkreśla, że komitet w ostatnim dniu kampanii nie zamierza komentować działań innych komitetów.

- Każdy kto widział wspomniany filmik, powinien mieć jasność, co do jego przekazu. Na bezpośrednią prośbę szefowej sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej publikacja została cofnięta po ośmiu godzinach, by uniknąć nieporozumień, które teraz jeden z kandydatów próbuje wywoływać. W ostatnim dniu kampanii skupiamy się na bezpośrednich spotkaniach z mieszkańcami i rozmowach o naszym programie wyborczym - w przeciwieństwie do innych kandydatów nie zamierzamy komentować działań konkurencji - mówi nam Jakub Ubych, Pełnomocnik Wyborczy KWW Samorządność Wojciecha Szczurka.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto