Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018. W środę debata "Dziennika Bałtyckiego" w Gdyni,w czwartek - kandydaci na prezydenta będą mówić o gospodarce

Szymon Szadurski
Marcin Horała, Wojciech Szczurek, Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski i Marcin Strzelczyk zmierzą się dzisiaj w debacie "Dziennika Bałtyckiego w Gdyni. O swoich pomysłach na miasto kandydaci na prezydenta Gdyni będą mogli także wkrótce opowiedzieć przedsiębiorcom i ludziom biznesu, bowiem w czwartek dobędzie się druga Gdyńska Debata Gospodarcza Wybory 2018 , organizowana przez Regionalna Izbę Gospodarczą Pomorza.

Debata „Dziennika Bałtyckiego” odbędzie się dzisiaj tj. 26 bm. Udział w niej potwierdzili wszyscy kandydaci, czyli urzędujący włodarz Wojciech Szczurek z Samorządności, popierany także przez Platformę Obywatelską, a także jego rywale. Z najważniejszym obecnie urzędnikiem w Gdyni dyskutować będą Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, były bliski współpracownik prezydenta, a obecnie kandydat komitetu Wspólna Gdynia, a także Marcin Horała, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Marcin Strzelczyk z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Debata odbędzie się w Instytucie Rybackim w Gdyni, jest otwarta dla publiczności, zaproszonej przez komitety wyborcze poszczególnych kandydatów. Każdy komitet może zaprosić na spotkanie 45 osób.

Każda wypowiedź kandydata mierzona będzie zegarem widocznym dla kandydatów, jak i publiczności. Każdy z kandydatów ma dwie minuty na odpowiedź na każde pytanie.

Debata będzie składać się z trzech części: odpowiedź na pytania od prowadzącego skierowane do każdego z kandydatów, Kolejność zadawania pytań będzie wynikiem losowania, przeprowadzonego bezpośrednio przed debatą przez przedstawicieli komitetów wyborczych. Pytania zadawane będą w czterech turach. W pierwszej turze jako pierwszy odpowiadać będzie kandydat z wylosowanym numerem 1, w drugiej - kandydat z wylosowanym numerem 2, i tak dalej.

Druga część to pytanie każdego z kandydatów do jednego wybranego kontrkandydata. Jako pierwszy zadawać będzie pytanie kandydat z wylosowanym numerem 4, jako drugi - kandydat z wylosowanym numerem 3, i tak dalej.

Na zakończenie debaty każdy z kandydatów będzie mógł wygłosić jednominutowe oświadczenie. Jako pierwszy wygłosi je kandydat z wylosowanym numerem 1, jako drugi - kandydat z numerem 2, i tak dalej. Relacja z debaty w kolejnym numerze „Kuriera Gdyńskiego”.

Wybory samorządowe 2018 w Gdyni.

Inna przedwyborcza debata odbędzie się 27 września w siedzibie Gdyńskiej Szkoły Bankowej przy ul. Śląskiej 35/37. Cały czas można się od niej rejestrować za pośrednictwem internetu. Organizatorem tej debaty jest Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza. Siłą rzeczy wymuszona jest też główna tematyka, o której rozmawiać będą kandydaci.

Do Gdyńskiej Debaty Gospodarczej Wybory 2018, która rozpocznie się już w najbliższy czwartek o godz. 14 w siedzibie Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej zostali zaproszeni wszyscy kandydaci na prezydenta Gdyni. Celem debaty jest przybliżenie przedsiębiorcom i pracodawcom wyborczych programów gospodarczych poszczególnych kandydatów na urząd Prezydenta Gdyni.

Środowisko reprezentowane przez organizacje gospodarcze oczekuje od kandydatów przedstawienia koncepcji rozwoju miasta z uwzględnieniem wyzwań gospodarczych, które stoją przed miastem w najbliższych latach.

Debata została podzielona na trzy bloki.

Podczas pierwszej części trwającej około pół godziny, kandydaci zostaną poproszeni o udzielenie odpowiedzi na pytania, przygotowane przez organizacje przedsiębiorców. Ilość pytań będzie uzależniona od liczby kandydatów, uczestniczących w debacie.
Kolejność kandydatów udzielających odpowiedzi będzie poprzedzona losowaniem.

Pomorze jest najpiękniejsze! Zobaczcie niesamowite zdjęcia!

TOP 10 najtańszych dzielnic Gdańska. Gdzie są najtańsze mieszkania?

TOP 5 najczystszych jezior na Pomorzu. Musisz tam pojechać!

Trójmiasto z lotu ptaka. Rozpoznasz te miejsca? Rozwiąż quiz!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto