Wspaniały gol z rzutu wolnego Michała Nalepy, ale Arka Gdynia tylko zremisowała w Zabrzu z Górnikiem [zdjęcia]

RR
Arka Gdynia tylko zremisowała 1:1 z Górnikiem w Zabrzu
Arka Gdynia tylko zremisowała 1:1 z Górnikiem w Zabrzu Lucyna Nenow
Grający ostatnio w kratkę Górnik Zabrze mierzył się z zawodzącą ostatnio Arką Gdynia. W Arenie Zabrze kibice nie doczekali się jednak rozstrzygnięcia. Gospodarze wyszli na prowadzenie przed przerwą, a po niej golem na wagę punktu odpowiedział Michał Nalepa.

Znajdujący się przed tym meczem na przedostatnim miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze chciał w meczu z Arką Gdynia zgarnąć pełną pulę punktów. Żółto-niebiescy również liczyli jednak na przełamanie, bo przed wizytą na Śląsku przegrali aż trzy mecze z rzędu (dwukrotnie z Jagiellonią Białystok oraz z Cracovią).

Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki zdrzemnęli się w 31 minucie w obronie. Zabrzanie szybko rozegrali rzut rożny, a do idealnego dośrodkowania z prawej strony Adama Wolniewicza najwyżej wyskoczył Dani Suarez, który głową posłał futbolówkę do bramki Arki.

Arkowcy odpowiedzieli dopiero po zmianie stron. Ale w jaki sposób! Michał Nalepa popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 30 metrów. Uderzył precyzyjnie, a Daniel Bielica - wyciągnięty jak struna - zdołał ją tylko lekko musnąć. W tym momencie było 1:1.

Pod bramką Górnika zakotłowało się jeszcze w 80 minucie, kiedy to wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Młyński padł w polu karnym, a sędzia Łukasz Szczech wskazał na "wapno". Wideoweryfikacja zmusiła jednak arbitra do zmiany decyzji, bo w tej akcji wcześniej faulowany był... Szymon Matuszek.