Wirtualne spotkania – jak zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa i jakości rozmów

Akcja specjalna Nowoczesna Firma
Spotkania wirtualne stały się standardem w biznesie, dlatego tym ważniejsze jest, by pracownicy byli słyszani oraz mogli swobodnie rozmawiać ze współpracownikami lub klientami bez przeszkadzania sobie nawzajem, oraz bez potrzeby ściszania głosu. Rośnie też znaczenie ochrony rozmów z klientami, podczas których często wymienia się poufne informacje. Dlatego tak istotne jest, aby firmy wyposażyły pracowników w słuchawki, które gwarantują wysoką jakość rozmów oraz bezpieczeństwo komunikacji.

Praca hybrydowa na stałe zagościła w naszych domach i biurach. Coraz częściej pracujemy z różnych miejsc, z biura, domu, czasem przestrzeń coworkingowych. Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy oczekujemy, aby w trakcie rozmów online na jednej z platform UC (unified communications) mieć maksymalny komfort i wysoką jakość dźwięku. Bez względu na tryb pracy, jeśli podczas rozmów często podawane są poufne informacje, ważne jest, aby mieć pewność, że te dane są chronione. Dobrze jest też mieć swobodę ruchu zarówno podczas pracy w domu, jak i w biurze. Jabra wzięła to pod uwagę tworząc słuchawki Engage 5.To zestaw słuchawkowy zaprojektowany dla ulepszonej komunikacji – został on wyposażony w najwyższy stopień bezpieczeństwa DECT, w tym 256-bitowe szyfrowanie klasy wojskowej, a także technologię redukcji szumów. Wyróżnia się też dużym zasięgiem łączności bezprzewodowej, dzięki czemu profesjonalni użytkownicy, pracujący w trybie hybrydowym, mogą prowadzić rozmowy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Krystalicznie czysty dźwięk rozmów

Ważne jest, by pracownicy byli słyszani oraz mogli swobodnie rozmawiać ze współpracownikami lub klientami bez przeszkadzania sobie nawzajem, oraz bez potrzeby ściszania głosu. Dlatego właśnie Jabra Engage 55 jest wyposażony w mikrofon z funkcją redukcji szumów i poprawy jakości głosu, który eliminuje dźwięki z otoczenia, a jednocześnie nadaje głosowi nienaganną wyrazistość, dzięki której można lepiej skoncentrować się na rozmowie. Dzięki temu więcej osób może prowadzić spotkania w tym samym pomieszczeniu, nie przeszkadzając sobie nawzajem.

Ponieważ pracownicy rozmawiają codziennie całymi godzinami, szczególnie istotna jest troska o ich słuch. Dlatego też Engage 55 oferuje dodatkowe zalety związane z ochroną słuchu. Jabra SafeTone 2.0™ umożliwia ustawianie i stabilizowanie poziomu głośności połączeń przychodzących zgodnie z preferencjami użytkownika. Zestaw słuchawkowy ma też inteligentną ochronę przed szokiem akustycznym, która zmniejsza potencjalnie szkodliwe poziomy hałasu bez pogarszania jakości dźwięku. Funkcja PeakStop proaktywnie eliminuje nieoczekiwane głośne dźwięki na poziomie 105 dB, a BalancedVoice™ przetwarza dźwięk przychodzący tak, by był wyraźniejszy bez zwiększania jego głośności.

Maksymalne bezpieczeństwo

Aktualny trend pracy zdalnej zwiększa podatność firm na cyberataki. W związku z tym zabezpieczenia są szczególnie istotne. Cyberprzestępczość narasta w formie podsłuchów i wykradania danych. Rośnie też znaczenie ochrony rozmów z klientami, podczas których często wymienia się poufne informacje. Engage 55 został wyposażony w dodatkowe funkcje, dzięki którym jest najbezpieczniejszym profesjonalnym zestawem słuchawkowym na rynku. Połączenie między adapterem bezprzewodowym a zestawem słuchawkowym ma certyfikat najwyższego poziomu zabezpieczeń DECT — poziom C - co oznacza, że jest ultrabezpieczne. Ma też dodatkowo zgodne ze standardem FIPS algorytmy szyfrowania 256-bitowego klasy wojskowej, które skutecznie zapobiegają podsłuchiwaniu rozmów. Model ten oferuje też najwyższy poziom zabezpieczeń spośród wszystkich dostępnych bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. Dzięki temu sprawdza się we wszystkich branżach, w pracy zdalnej i nie tylko.

Engage 55 ma daleki zasięg łączności bezprzewodowej, co zwiększa jego mobilność. Dystans do 150 metrów umożliwia pracownikom swobodne poruszanie się po domu lub biurze bez pogarszania jakości połączenia. Zestaw słuchawkowy Engage 55 ma adapter USB Link 400 DECT, który jest większy i bezpiecznie pozostaje na miejscu po podłączeniu. Adapter ten jest nie tylko bardziej zaawansowany od konkurencyjnych produktów, ale także wyróżnia się trwałością.

Lekka konstrukcja zestawu słuchawkowego i indywidualne dopasowanie, dzięki regulowanym nausznikom, zapewniają komfort użytkowania przez cały dzień. Ten zestaw słuchawkowy oferuje różne style noszenia: mono i stereo oraz konwertowalne, dlatego zaspokaja potrzeby wszystkich użytkowników. Aby zapobiec problemom z konfiguracją, zestaw słuchawkowy jest fabrycznie sparowany. Ponadto ma widoczny wskaźnik świetlny statusu informujący o tym, że użytkownik jest zajęty i nie należy mu przeszkadzać. Nowy zestaw słuchawkowy Engage działa ze wszystkimi czołowymi platformami UC i centrów kontaktowych, takimi jak MS Teams, Zoom, Cisco, Unify, Amazon Chime, Google Meet, Avaya, Unify czy Alcatel Lucent.

Najważniejsze cechy i funkcje Engage 55:

  • Najwyższej klasy mikrofon do biur o układzie otwartym — odfiltrowuje hałas z zewnątrz, umożliwiając wyraźną rozmowę bez zakłóceń**
  • Zabezpieczenia klasy wojskowej — DECT poziomu C
  • Zasięg łączności do 150 m — 15 razy większy niż w przypadku jakiegokolwiek urządzenia Bluetooth klasy 2
  • Adapter USB Link 400 DECT — o wytrzymałej konstrukcji „krążka” ułatwiającej przenoszenie
  • Profesjonalna klarowność mowy — przetworniki zoptymalizowane pod kątem jakości dźwięku
  • Działa ze wszystkimi czołowymi platformami do UC i centrów kontaktu — MS Teams, Zoom, Cisco, Unify, Amazon Chime, Google Meet, Avaya, Unify i Alcatel Lucent
  • Całodzienny komfort noszenia — 18–83 g, lekki ucisk
  • Ochrona słuchu i dobrego samopoczucia — SafeTone 2.0
  • Zapobieganie zakłóceniom podczas pracy — wskaźnik zajętości na nauszniku i wysięgniku
  • Wybór sposobów noszenia — stereo /mono / convertible - z różnymi zaczepami i pałąkami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wirtualne spotkania – jak zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa i jakości rozmów - Nasze Miasto

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie