18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wielkie Derby Trójmiasta: Arka - Lechia 2:2

Ten remis tak naprawdę jest dla piłkarzy Arki jak porażka. Gdynianie prowadzili do 89. minuty 2:0, a mimo to nie zdołali wygrać z Lechią. Pod koniec meczu kontaktową bramkę zdobył Nowak, a do remisu w doliczonym już czasie gry doprowadził Vućko. Na trybunach zasiadło ponad 10 tysięcy kibiców.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 - Noll (35), 2:0 Labukas (88), 2:1 Nowak (89), 2:2 Vućko (90+7)

Arka:
Moretto - Bruma, Szmatiuk, Rozic, Noll, Płotka (14' Giovani), Burchardt (71' Czoska), Zawistowski, Bożok, Labukas, Ivanovski (82' Mawaye).

Lechia:
Kapsa - Deleu, Bąk, Vućko, Airapetian (65' Bajić), Pietrowski,Surma, Nowak (89' Zejglic), Traore, Lukjanovs, Buval (78' Poźniak).

Żółte kartki:
Bożok, Moretto, Labukas (Arka) oraz Vućko, Bąk, Traore, Nowak (Lechia).

Sędzia:
Dawid Piasecki (Słupsk).

Widzów: 10.170.

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Kafarski (trener Lechii Gdańsk): Emocji w tym meczu nie zabrakło, zwłaszcza w końcówce, bo w pierwszej połowie było zdecydowanie za dużo nerwowości, do czego przyczynił się arbiter, który w pierwszej połowie bardziej sprzyjał Arce. Ten remis traktuję jak zwycięstwo. Mam wielki szacunek dla swoich zawodników, którzy pokazali wielki charakter i w takich okolicznościach potrafili wywalczyć jeden punkt. Z tego, co zaprezentowaliśmy w Gdyni, nie możemy być specjalnie zadowoleni. Chciałbym pochwalić zespół gospodarzy. Gdynianie rozegrali świetne spotkanie. Wysoko zawiesili nam poprzeczkę. Jeśli Arka utrzyma taką dyspozycję z kolejnych meczach to może być spokojna o utrzymanie w ekstraklasie. I dobrze by się stało, bo znowu doszłoby do tych emocjonujących derbów.

Frantisek Straka (trener Arki Gdynia): Nie jest łatwo dojść do siebie po takim meczu, a tak się właśnie czuję. Ciągle nie mogę uwierzyć w to, co się stało w końcówce meczu. To jest wręcz nie do wiary. Mimo remisu rozegraliśmy świetny mecz. Zagraliśmy tak, jak sobie tego życzyłem. Agresywnie, z zębem, dobrze taktycznie. Czyli tak jak zakładaliśmy przed meczem. W końcówce nie ustrzegliśmy się jednak ogromnego błędu i przez to nie wywalczyliśmy trzech punktów. Nie rozumiem dlaczego sędzia przedłużył spotkanie aż o tyle minut.

90+5 min. - Coś niesamowitego. W piątej minucie doliczonego czasu gry Vućko doprowadza do remisu.

90+4 min. - Mawaye z bliska z ostrego kąta. Strzał niecelny.

90+5 min. - Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

89 min. - Kontaktowa bramka dla Lechii. Nowak z bliska pokonał Moretto po akcji Poźniaka.

87 min. - Druga bramka dla Arki, a jej zdobywcą Tadas Labukas. Litwin skutecznym strzałem zaskoczył Kapsę, który w tej sytuacji chyba mógł się zachować lepiej.

86 min. - Ładnie zza pola karnego piłką zakręcił Bożok. Minimalnie nad poprzeczką.

84 min. - W akcji Traore, ale w porę powstrzymany przez Szmatiuka.

81 min. - Trzecia zmiana w Arce. Mawaye za Ivanovskiego.

78 min. - Nieudane dośrodkowanie Lukjanovsa.

77 min. - Na boisku pojawia się Kamil Poźniak, który zastępuje Bedi Buvala.

74 min. - Czoska po rykoszecie i piłka w rękach Kapsy.

71 min. - Dobra akcja gdynian. Czoska odegrał do Brumy, ten chyba chciał dośrodkować, ale wyszedł z tego całkiem dobry strzał, tylko mógł uderzyć nieco niżej.

70 min. - Druga zmiana w Arce. Czoska zastępuje Burkhardta.

70 min. - Traore z rzutu wolnego mocno i niecelnie.

68 min. - Szczęście było po stronie Arki. Piłkę w pole karne posłał Lukjanovs, ta spokojnie wędrowała w "16", ale nie doszedł do niej żaden z piłkarzy Lechii.

66 min. - Na trybunach gdyńskiego obiektu zasiadło dziś dokładnie 10.170 widzów.

63 min. - Bruma na prawym skrzydle w pełnym biegu dośrodkowuje. Do piłki wychodzi Paweł Kapsa, który wypuszcza piłkę z rąk. Tam czyhał już Labukas, ale sytuację wyjaśnia jeden z obrońców Lechii.

62 min. - Kolejna sporna sytuacja, jakich w tym meczu nie brakuje.

58 min. - Lechia zaatakowała nieco wyżej, ale jak na razie obrona Arki bezbłędna.

53 min. - Strzał Labukasa blokują obrońcy Lechii.

49 min. - Niecelne uderzenie Ivanovskiego.

48 min. - Na boisku leży Tadas Labukas. Litwin szybko jednak podniósł się z murawy.

46 min. - Pierwszy gwizdek sędziego w drugiej połowie.

45+3 min. - Koniec pierwszej połowy spotkania.

45+1 min. - Ależ gorąca atmosfera. Zakotłowało się w polu karnym Arki. Tam padł Traore, po czym doszło do przepychanki między zawodnikami. Sytuację wyjaśnił trener gospodarzy - Frantisek Straka, który musiał uspokajać swoich zawodników.

45 min. - Bożok znalazł się w sytuacji sam na sam z Pawłem Kapsą, ale górą bramkarz Lechii.

43 min. - Zza pola karnego uderzał Burkhardt, ale trafił w Duarte.

41 min. - Szamtiuk w świetnym stylu przerwał akcję gości

38 min. - Chóralne i głośne śpiewy kibiców Arki.

35 min. - Ogromna radość na trybunach gdyńskiego stadionu. Po kolejnym stałym fragmencie gry Arka zdobywa bramkę. Trafienie na swoim koncie zapisał Noll, który głową sfinalizował precyzyjne dośrodkowanie Zawistowskiego.

33 min. - Dwukrotnie próbował uderzać Noll. Pierwsza próba to zbył słaby strzał, z kolei za drugi 37razem obrońca Arki został zablokowany.

30 min. - Gra się zaostrzyła. Widać derbowe emocje mocno udzielają się piłkarzom.

25 min. - Labukas nie zastanawiał się zbyt długo i uderzył z ponad 20 metrów. Nic innego w tej sytuacji nie mógł zrobić.

24 min. - Nieudane dośrodkowanie Nolla. Piłka jedna wciąż w posiadaniu gdynian.

21 min. - Z rzutu wolnego uderzał Noll. Dobra interwencja bramkarza Lechii. A nie był to łatwy strzał do obrony.

19 min. - Rzut rożny dla Arki. Do strzału głową składał się Noll, ale został uprzedzony przez Krzysztofa Bąka.

17 min. - Indywidualna akcja Surmy. Jego zamiary nie odczytali jednak partnerzy z drużyny.

14 min. - Zmiana w Arce. Z boiska schodzi kontuzjowany Michał Płotka. W jego miejsce Duarte.

12 min. - Niecelnie zza pola karnego uderzał Ivans Lukjanovs.

9 min. - Ładna akcja gospodarzy. Szmatiuk rozciągnął grę, posłał piłkę do Brumy, ten zszedł do środka, uderzył na bramkę, ale na posterunku Paweł Kapsa.

6 min. - Indywidualna akcja Brumy. Powinien być rzut rożny dla Arki, ale innego zdania był sędzia Piasecki.

5 min. - W akcji goście. Lewą stroną przedzierał się Lukjanovs. Łotysz posłał piłkę w pole karne, tą trącił Moretto, dopadł do niej Traore, ale wyszedł z futbolówką za linię boczną.

3 min. - Pierwsza groźna akcja Arki. Z rzutu wolnego uderzał Burkhardt, ale piłki nie zdołał przedłużyć żaden z jego kolegów z drużyny.

1 min. - Początek meczu w Gdyni. Na trybunach około 10 tysięcy widzów.

Kibice Arki przed spotkaniem prezentują efektowną oprawę - ogromna sektorówka z napisem: "Bo na fanatyzm nie ma leku".

Trybuny powoli zapełniają się fanami, choć idzie to bardzo opornie. Organizatorzy spodziewają się frekwencji na poziomie 10-12 tysięcy widzów.

Znamy już składy obu drużyn. Arka zagra dziś w składzie: Moretto - Bruma, Szmatiuk, Rozić, Noll - Płotka - Ivanovski, Burkhardt, Zawistowski, Bożok - Labukas.

Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Vućko, Airapetian - Surma, Nowak, Pietrowski - Traore, Buval, Lukjanovs.