Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Więcej kobiet we władzach policji w Gdyni. Panie zostały zastępcami komendantów komisariatów. Będą ścigać bandytów w mieście

red
podinsp. Iwona Miedzińska (z lewej) i asp. szt. Joanna Sobczak.
podinsp. Iwona Miedzińska (z lewej) i asp. szt. Joanna Sobczak. KMP w Gdyni
Dwie kolejne panie otrzymały nominacje na stanowiska kierownicze w policji w Gdyni. Podinspektor Iwona Miedzińska została zastępcą komendanta komisariatu na Karwinach. Identyczne stanowisko, tyle że w posterunku na Chwarznie, powierzono aspirant sztabowej Joannie Sobczak.

Awanse kobiet w policji. Panie komendant dbać będą o bezpieczeństwo w Gdyni

Nominacje na nowe stanowiska podinsp. Iwonie Miedzińskiej oraz asp. sztab. Joannie Sobczak wręczył insp. Sławomir Pachura, kierujący Komendą Miejską Policji w Gdyni. Był to wyraz uznania za dobre efekty wieloletniej pracy.

Podinsp. Iwona Miedzińska rozpoczęła służbę w 1996 roku w Komisariacie Policji w Łaziskach. W październiku 2000 roku przeniosła się do Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Najpierw trafiła do pionu kryminalnego. W lutym 2006 roku awansowała na naczelnika wydziału kryminalnego w Komisariacie Policji w Gdyni - Karwinach. Od 15 grudnia 2022 roku pełniła obowiązki zastępcy komendanta tego posterunku. Obecnie została już oficjalnie powołana na to stanowisko.

Asp. szt. Joanna Sobczak rozpoczęła służbę w 2004 roku w Komisariacie Policji w Gdyni - Karwinach. Od początku związana była z pionem dochodzeniowo - śledczym.

W październiku 2014 roku przeniosła się do Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Następnie, od 3 listopada 2022 roku, pełniła obowiązki kierownika referatu dochodzeniowo - śledczego w Komisariacie Policji w Gdyni - Chwarznie.

Trwa głosowanie...

Jak często widujesz kobiety podczas służby na ulicach Gdyni?

Obecnie asp. szt. Joannie Sobczak powierzono obowiązki zastępcy komendanta tego posterunku. Jeśli sprawdzi się w nowej roli, to podobnie, jak podinsp. Iwona Miedzińska, ma szansę na dłużej zadomowić się na takim właśnie stanowisku.

Policja w Gdyni. To nie pierwsze awanse kobiet w ostatnich latach

Warto dodać, że to kolejne już nominacje kobiet w ostatnich miesiącach na kierownicze funkcje w gdyńskiej policji. W kwietniu ubiegłego roku stanowisko komendanta posterunku na Oksywiu objęła podinspektor Ewelina Kamińska.

Karierę rozpoczynała jako aplikant, później została detektywem i naczelnikiem wydziału kryminalnego. Od niemal już roku kieruje komisariatem i jest piątą kobietą w historii policji w Gdyni, piastującą takie właśnie stanowisko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Policjantki pracują w Gdyni już od przedwojennych czasów. Ile ich jest i czym się zajmują?

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto