W pożegnalnym meczu ze sztuczną murawą górą młodzi piłkarze Arki

arka.gdynia.pl
Przenikliwe zimno i siarczysty mróz nie przeszkodził bohaterom środowego wieczoru w rozegraniu pożegnalnego meczu z Narodowym Stadionem Rugby. Spotkanie, w którym zmierzyła się młodzież Arki z zawodnikami rocznika 1973 było ostatnim akordem rywalizacji na sztucznej nawierzchni. Wiosną bowiem żółto-niebiescy rozgrywać będą swoje pojedynki na nowym stadionie. W boiskowej rywalizacji lepsi okazali się młodsi arkowcy, którzy wygrali 4:2.

Pomysłodawcą i organizatorem środowego meczu był Jacek Dziubiński – osoba, łącząca oba pokolenia piłkarzy Arki. Wszak pełnił funkcję trenera pierwszego, jak i drugiego rocznika. Dla kibiców, którzy zdecydowali się pofatygować na trybuny Narodowego Stadionu Rugby była to doskonała okazja do wspomnień z przeszłości. Starszym kibicom zapadły w pamięci popisy Roberta Zinko, Grzegorza Lisewskiego, czy Marka Ziółkowskiego, nie wspominając już o Ryszardzie Szewczyku. Młodsi fani z kolei mogli zobaczyć w akcji zawodników, którzy jeszcze niedawno nosili żółto-niebieską koszulkę, a więc Grzegorza Nicińskiego, Bartosza Ławę i rekordzistę pod względem występów w Arce – Dariusza Ulanowskiego.

W składzie rocznika 1990 nie brakowało piłkarzy nie tylko mieszczących się w kadrze ekstraklasowej drużyny, ale i regularnie grających w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wśród nich byli to Piotr Robakowski, Adrian Sulima, Paweł Czoska, Wojciech Wilczyński, Marcin Budziński, Hieronim Zoch, Paweł Czoska. Pozostali to zawodnicy Młodej Ekstraklasy lub też wypożyczeni do klubów z niższych klas.

I to właśnie po akcji trenujących i grających na co dzień pod okiem trenera Dariusz Pasieki piłkarzy padła pierwsza bramka tego pojedynku. Akcję przeprowadził duet: Czoska – Budziński. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył inny przedstawiciele ekstraklasy – Wojciech Wilczyński, który skutecznym uderzeniem sfinalizował dośrodkowanie Adriana Sulimy.

Tuż po przerwie (mecz toczono 2x30 minut) kontaktowe trafienie dla rocznika 1973 zdobył Grzegorz Lisewski. Mimo usilnych prób obu zespołów kolejne bramki jakoś nie chciały paść. Dopiero w 57. minucie z rzutu karnego prowadzenie młodzieży podwyższył Łukasz Basiński. W samej końcówce meczu padły dwie bramki. Najpierw zdobyli ją piłkarze rocznika 1990, a potem rozmiary porażki zmniejszyli starsi piłkarze.

W kuluarach nie brakowało głosów, że w przyszłym roku również odbędzie się takie spotkanie. Organizatorem tego pojedynku będzie przegrany środowej potyczki.

Arka '73 - Arka '90 2:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Budziński (23), 0:2 (Wilczyński 26), 1:2 Lisewski (31), 1:3 Basiński (57), 1:4 Beyl (60), 2:4 (Hering 60)

Arka U-73: Maciej Cieślik, Robert Zinko, Andrzej Ciecierski, Grzegorz Witt, Grzegorz Niciński, Adam Hering, Dariusz Ulanowski, Janusz Jasiński, Wojciech Sobczak, Grzegorz Lisewski, Roman Rubaj, Jacek Kaszubowski, Andrzej Krzywniak, Krzysztof Sobieraj, Bartosz Ława, Jacek Ptach, Robert Mądrzak, Marek Ziółkowski. Trener: Jacek Dziubiński.

Arka U-90: Radosław Kuć, Karol Armata, Piotr Robakowski, Łukasz Beyl, Adrian Sulima, Bartłomiej Kowalczyk, Bartosz Brodziński, Michał Kowol, Krzysztof Bułka, Wojciech Wilczyński, Wojciech Barnik, Marcin Budziński, Rafał Krauze, Hieronim Zoch, Paweł Czoska, Łukasz Basiński, Maciej Meller. Trener: Ryszard Lipiński.