Vistal Łączpol w finałowej czwórce Pucharu Polski

Janusz Woźniak
Tomasz Bołt
Jak wygrywa się pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski różnicą 10 bramek, to rewanż powinien być tylko formalnością. W spotkaniu rewanżowym Vistal Łączpol Gdynia wygrał z KPR Jelenia Góra 38:29 i i jest w gronie czterech drużyn, które walczyć będą o Puchar Polski.

Dlatego przed środowym meczem szczypiornistek Vistalu Łączpolu Gdynia z KPR Jelenia Góra - gdynianki to pierwsze spotkanie wygrały 37:27 - na trybunach więcej mówiło się o odejściu drugiego trenera gdynianek Adriana Struzika, który od środy jest szkoleniowcem Pogoni Szczecin, niż o meczu, którego stawką był awans do Final Four Pucharu Polski.

Vistal Łączpol wygrał derby

Duński trener gdynianek Jens Steffenson, który w hali "Gdynia" poprowadził zespół po raz pierwszy, nie miał powodów do zdenerwowania. Mógł spokojnie obserwować poczynania swoich zawodniczek, wyciągać wnioski i cieszyć się ze zwycięstwa. Wynik meczu otworzyła Patrycja Kulwińska, ale przez pierwsze 20 minut spotkanie było wyrównane, a gdynianki przegrywały nawet w 19 minucie 10:11.