Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Vistal Łączpol rozbity przez Zagłębie [ZDJĘCIA]

Paweł Stankiewicz
To był zaległy mecz z piątej kolejki PGNiG Superligi piłkarek ręcznych. I zakończył się klęską gospodyń. To zdecydowanie nie był dzień Vistalu Łączpolu, który przegrał z Zagłębiem Lubin 20:30. Czyli wicemistrz Polski okazał się zdecydowanie lepszy od mistrza.

Vistal Łączpol nie prowadził w tym meczu ani razu. Pierwsza połowa jeszcze była w miarę wyrównana. Zagłębie miało trzy bramki przewagi, ale kibice mogli liczyć na dobry wynik. Po przerwie jednak nastąpił dramat gdynianek. Gospodynie wprawdzie zmniejszyły stratę do dwóch trafień, ale później na parkiecie panowało Zagłębie.

- O wyniku zadecydowała druga połowa. A w niej graliśmy tak, jak chciało Zagłębie. Indywidualnie. Było dużo prostych błędów, oddawaliśmy piłkę rywalkom. A Zagłębie kontrolowało mecz i mogło wykorzystać kontratak, czyli swoją najmocniejszą broń. Powiedziałem dziewczynom w szatni, że trzeba zapomnieć o tym, co się stało. Mecz nam nie wyszedł, tak się zdarza. Gramy teraz w Elblągu i musimy się odbić - powiedział nam Adrian Struzik, trener Vistalu Łączpolu.

Vistal Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin 20:30 (12:15)

Vistal Łączpol: Kowalczyk, Gapska - Sulżycka 1, Ziemienowicz, Królikowska, Białek, Krnić 2, Pawłowska, Zych 5, Mateescu 3, Duran 3, Koniuszaniec 2, Petrinja, Kulwińska 2, Andrzejewska 2

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 3, Pałgan 2, Semeniuk-Olchawa 5, Paluch 3, Jelić, Benga, Jochymek 5, Byzdra 6, Kobzar 2, Bader 4

Sędziowali: Piechota, Leszczyński (Płock)