Vistal Łączpol pokonał Piotrcovię

Janusz Woźniak
Szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia rok 2012 zakończyły ligowym zwycięstwem w Piotrkowie Trybunalskim. Gdynianki pokonały Piotrcovię 33:28, umacniając się na trzecim miejscu w tabeli.

Ponad kwadrans w Piotrkowie Tryb. trwała wyrównana walka, był remis 7:7, ale w kolejnych minutach niewielką przewagę osiągnęły gdynianki. Po przerwie gospodynie poderwały się do lepszej gry, zyskały nawet przewagę (w 39 min 22:21), ale dla podopiecznych trenera Adriana Struzika to był sygnał, że żarty się skończyły. Poprawa gry w obronie i konsekwencji w ofensywie pozwoliły na pewne zwycięstwo.

- Mieliśmy ten mecz wygrać i tak się stało. Wracamy do domów w dobrych nastrojach, a w swoim i zawodniczek imieniu to zwycięstwo chcemy zadedykować gdyńskim kibicom, życząc im wesołych świąt - powiedział po spotkaniu trener Struzik.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Vistal Łączpol Gdynia 28:33 (16:18)

Vistal Łączpol: Gapska, Kowalczyk - Sulżycka 5 bramek, Krnić 1, Zych 3, Mateescu 1, Duran 5, Koniuszaniec 5, Petrinja 3, Kulwińska 5, Andrzejewska 5, Białek

Najwięcej bramek dla Piotrcovii: Wypych i Waga po 7