Vistal Gdynia znowu bezradny w Lidze Mistrzyń

ŁŻ
brak
Niestety, szczypiornistki Vistalu znowu przegrały w Lidze Mistrzyń. Tym razem przed własną publicznością uległy duńskiemu Nykobingowi Falster HK 28:36.

Przez długi czas to ekipa z Danii narzucała swój styl gry. Po 30 minutach prowadziła w Gdyni różnicą pięciu bramek. Gospodynie jednak nie składały broni. W drugiej odsłonie zaczęły pościg za rywalkami. W 42. minucie doprowadziły nawet do remisu po 18. Niestety, za ciosem nie potrafiły pójść i w kolejnych minutach dopadła je niemoc. To błyskawicznie wykorzystały Dunki, które pewnie triumfowały w tym pojedynku.

W szeregach Vistalu najwięcej bramek na swoim koncie zapisywały Katarzyna Janiszewska, a także Patrycja Kulwińska. Obie trafiły do bramki rywalek po sześć razy.

W kolejnym pojedynku w Lidze Mistrzyń gdynianki zmierzą się na wyjeździe z CSM Bukareszt (niedziela, 19 listopada, godz. 16).

Vistal Gdynia - Nykobing Falster HK 28:36 (10:15)

Vistal: Kordowiecka, Kamińska, Gapska - Janiszewska 6, Pękała 2, Stanulewicz, Zych 1, Kozłowska 4, Gutkowska 2, Kowalczyk, Śliwińska, Matieli 1, Szarawaga 4, Uścinowicz 2, Kulwińska 6, Błaszkowska

Nykobing: Soerensen, Greve - Nielsen 3, E. Westberg, J. Westberg 11, Merg 1, Iversen 5, Lagerquist 4, Ikehara 3, Olsen, Wallen 2, C. Kristiansen 2, K. Kristiansen 5