Vistal Gdynia zagra o Puchar Polski

Paweł Stankiewicz
Tomasz Bołt/Polskapresse
Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia obroniły przewagę z pierwszego meczu i znalazły się w gronie czterech drużyn, które w turnieju finałowym walczyć będą o zdobycie Pucharu Polski. Wczoraj gdynianki przegrały wprawdzie w Koszalinie z Energą AZS 27:30, ale przed tygodniem u siebie triumfowały 27:22.

Podopieczne trenera Jensa Steffensena nie zamierzały odpuszczać rywalizacji w Pucharze Polski i skupić się tylko na rozgrywkach ligowych. Z pięciobramkową zaliczką jechały do Koszalina na spotkanie rewanżowe przygotowane na trudną walkę o awans. Gdynianki kilka dni temu zagrały trudne spotkanie ligowe w Szczecinie z Pogonią, które szczęśliwie zremisowały. Rywalki też miały apetyt na Final Four i zapowiadały walkę o odrobienie strat z pierwszego pojedynku.

I to nie były słowa rzucane na wiatr, bowiem gospodynie zdobyły pierwsze dwie bramki w tym spotkaniu. Vistal szybko jednak się otrząsnął i po kwadransie rywalizacji był remis 5:5. Kolejne minuty to lepsza gra szczypiornistek z Gdyni. Efektem była przewaga dwóch bramek. A tuż przed przerwą drużyna trenera Steffensena powiększyła ją do trzech trafień, wygrywając pierwszą połowę 14:11.

W tym momencie Vistal miał już osiem bramek przewagi w dwumeczu i wydawało się, że losy tej rywalizacji są już rozstrzygnięte. Tym bardziej że po 10 minutach drugiej połowy gospodaynie nie potrafiły odrobić ani jednej bramki. Jeszcze w 45 minucie Vistal prowadził 21:19, ale sześć minut później było już 22:22. Gdynianki zupełnie stanąły, a AZS Koszalin zaatakował bardziej zdecydowanie i na trzy minuty przed końcem spotkania prowadził już 28:24, mając niemal odrobione straty z pierwszego meczu. Vistal zerwał się jednak w końcówce, zmniejszył rozmiary porażki do trzech goli i zapewnił sobie awans do Final Four Pucharu Polski.

Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 30:27 (11:14)

Vistal: Kowalczyk, Gapska - Kalska 6, Janiszewska 2, Niedźwiedź 3, Galińska 2, Białek, Pawłowska, Zych 4, Kozłowska, Matyka 7, Khouildi 1, Balsam, Kulwińska 2