Vistal Gdynia słabszy od AZS Koszalin

(stan)
Tomasz Bołt/Polskapresse
Vistal Gdynia poległ w wyjazdowym meczu z AZS Energą Koszalin 20:22 (9:10) w meczu PGNiG Superligi kobiet w piłce ręcznej.

Dużym osłabieniem Vistalu w tym meczu był brak kontuzjowanej Iwony Niedźwiedź. Mimo to podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego jako pierwsze objęły prowadzenie w tym spotkaniu. AZS odrobił dwie bramki straty, a potem mecz był wyrównany. W samej końcówce pierwszej połowe gospodynie zapewniły sobie jedno trafienie przewagi.

Fatalny w wykonaniu Vistalu był początek drugiej połowy spotkania. W efekcie AZS Koszalin wygrywał już 17:11. Gdynianki podjęły jednak walkę i w 50 mminucie przegrywały już 15:18, a na trzy minuty przed końcem tylko 19:21. Nie zdołały jednak zdobyć choć jednego punktu i to AZS Koszalin cieszył się z wygranej.

Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 22:20 (10:9)

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Kobyłecka 7, Muchocka 2, Chmiel, Załoga 8, Błaszczyk 2, Balle, Manoila 2, Matuszczyk 1

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 1, Łabuda 4, Galińska 1, Dorsz, Kobylińska, Kłusewicz, Zych 6, Kozłowska 4, Gutkowska 2, Kulwińska 2