Vistal Gdynia lepszy w derbach Pomorza [ZDJĘCIA]

(stan)
Derby Pomorza piłkarek ręcznych dla Vistalu. Gdynianki wygrały w Tczewie z Aussie Samborem 29:20 (14:8) w meczu PGNiG Superligi kobiet.

Do 18 minuty mecz w Tczewie był wyrównany. Wówczas wiceliderki PGNiG Superligi prowadziły tylko 7:5. Sambor stał przed bardzo trudnym zadaniem, ale starał się walczyć na miarę swoich możliwość z faworytkami z Gdyni. Później zarysowała się przewaga przyjezdnych, która pozwoliła podpiecznym trenera Pawła Tetelewskiego wygrać pierwszą połowę różnicą sześciu bramek.

W drugiej części na parkiecie dominował Vistal, który wygrywał już nawet 27:15. W końcówce spotkania gdynianki trochę odpuściły i dzięki temu Sambor nieco zmniejszył rozmiary porażki.

Już we wtorek o godzinie 18 w hali Gdynia Arena zajmujący drugie miejsce w tabeli Vistal zmierzy się w bardzo ciekawy meczu z liderkami PGNiG Superligi, Selgrosem Lublin.

Aussie Sambor: Korudnowska-Lupa, Wiercioch 1 - Pasternak 1, Mazur 1, Belter 2, Szulc, Strzałkowska 3, Nowicka 3, Domnik, Bilenia, Skonieczna 2, Tomczyk 2, Krajewska 5.

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Łabuda 3, Niedźwiedź 3, Galińska 1, Dorsz, Kobylińska 10, Kłusewicz, Pawłowska 1, Zych 4, Kozłowska 1, Gutkowska, Zrnec, Kulwińska 2.