Vistal Gdynia lepszy od zespołu z Olkusza

Janusz Woźniak
Tomasz Bołt/Polskapresse
Gdynianki chcąc się zrehabilitować za ostatnią porażkę przed własną publicznością, z Energą AZS Koszalin, zaczęły piątkowy mecz PGNiG Superligi Kobiet w dobrym stylu. Nie minął kwadrans gry, kiedy prowadziły 11:3 i zapowiadało się w Gdyni na pogrom beniaminka z Olkusza. W tym czasie bardzo aktywna i skuteczna była na boisku Patrycja Kulwińska, która zdobyła 5 bramek. W kolejnych minutach zarówno kołowa reprezentacji Polski i Vistalu, jak i jej koleżanki, wyraźnie spuściły z tonu.

Wysokie prowadzenie uśpiło ich czujność, a ambitne rywalki zaczęły systematycznie odrabiać straty. W 43 minucie meczu Vistal prowadził już różnicą zaledwie jednej bramki (21:20). Czas wzięty przez trenera Jensa Steffensena i okrzyki dezaprobaty rozczarowanych kibiców zmobilizowały jednak gospodynie, które ostatecznie wygrały pewnie i wysoko.

Vistal Gdynia - SPR Olkusz 34:25 (18:12)

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 1 bramka, Janiszewska 5, Niedźwiedź 6, Galińska, Białek 2, Kłusewicz, Pawłowska 6, Zych 1, Kozłowska 1, Matyka 5, Balsam 1, Kulwińska 6.

SPR: Staś, Hoffman - Tarnowska, Pastwa 3, Sikorska, Przytuła 2, Wicik 5, Marszałek 9, Fierka 3, Rzeszutek, Wcześniak, Basiak 3.