Vistal Gdynia lepszy mimo... cieknącego dachu

ŁŻ
Przemyslaw Swiderski
Szczypiornistki Vistalu Gdynia pokonały w środę drużynę Pogoni Szczecin 23:22. Spotkanie w pierwszej połowie zostało przerwane ze względu na... cieknący dach. Zwycięstwo zanotowały też zawodniczki z Kościerzyny.

Mecz w Gdyni miał bardzo dziwny przebieg. Ale nie ze względu na czysto sportowe wydarzenia. Po niespełna 10 minutach gry na parkiecie zaczęła pojawiać się woda. Jak to możliwe? Okazało się, że przecieka dach. Usterkę udało się usunąć po niespełna godzinie.

Ale przejdźmy do boiskowych wydarzeń. Na początku wydawało się, że gospodynie mają mecz pod kontrolą. Im bliżej końca spotkania pojedynek był jednak coraz bardziej zacięty. Dopiero na samym finiszu gdynianki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Vistal Gdynia - Pogoń Szczecin 23:22 (13:9)

Vistal:Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 4, Łabuda 3, Pękala 1, Stanulewicz 1, Zych 5, Kozłowska 4, Gutkowska, Śliwińska, Machado-Matieli 2, Szarawaga 2, Borysławska, Kulwińska, Uścinowicz 1, Błaszkowska

Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Bancilon 4, Płomińska, Noga 3, Cebula, Costa Maia, Królikowska 1, Marcinkova 2, Janas, Koprowska 1, Nosek 2, Zawistowska 4, Kochaniak, Blażević 3, Gadzina 2

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani