Udany powrót Woodsa i zwycięstwo Asseco Prokomu

W sobotnim meczu z Basketem Poznań gdyńskim kibicom zaprezentowali się dwa nowi zawodnicy Asseco Prokomu. Obaj zaliczyli udany mecz. Woods zdobył 10 punktów, natomiast Adams 16, a gdynianie wygrali 86:73. Podopieczni Tomasa Pacesasa byli pewni zwycięstwa już przed czwartą kwartą, kiedy to prowadzili różnicą 20 "oczek". W ostatniej odsłonie goście zniwelowali jednak część strat.

Asseco Prokom Gdynia - PBG Basket Poznań 86:73 (17:10, 26:23, 28:18, 15:22)

Asseco Prokom: Adams 16, Hrycaniuk 10, Woods 10, Witka 10, Elridge 9, Varda 8, Widenow 8, Ewing 7, Szczotka 5, Burrell 3, Seweryn 0, Łapeta 0.

PBG Basket: Tica 19, Miller 18, Stelmach 12, Tuljković 8, Hawkins 6, Dąbrowski 5, Kulig 5, Surmacz 0, Wiśniewski 0, Ochońko 0.

IV kwarta 86:73
W czwartej kwarcie poznaniacy nieco zmniejszają straty. Ostatecznie Asseco Prokom wygrywa 86:73.

Trójka Mujo Tuljkovicia. 84:70.

Dwie z rzędu "trójki" Basketu Poznań. Przewaga Asseco Prokomu zmalała do 13 "oczek".

Obaj debiutujący w barwach Asseco Prokomu zawodnicy rozgrywają w sobotę dobre zawody. O Woodsie już wspomnieliśmy. Adams z kolei celnie przymierzył za trzy, a był to jego 13 punkt. 78:59.

9 i 10 punkt Woodsa. Gwiazda Prokomu ponownie wyprowadza gdynian na 20-punktowe prowadzenie (24. minuta)

W 32. minucie gospodarze prowadzą 71:54.

III kwarta 71:51
Bardzo dobra kwarta w wykonaniu gdynian. Gospodarze już powoli mogą świętować kolejne zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. Mało prawdopodobne, aby goście odrobili stratę 20 punktów.

Szał na trybunach! Efektownym wsadem popisuje się "Q", czyli Qyntel Woods.

Adam Hrycaniuk wykorzystuje dwa rzuty osobiste. Prokom prowadzi 67:47.

Prokom odskakuje rywalom już na dystans 20 punktów. 60:40.

Trzecia w meczu trójka Adamsa. Amerykanin ma już na swoim koncie 11 "oczek". W 25. minucie jest 53:40 dla podopiecznych Tomasa Pacesasa.

Varda trafia dwa wolne. 50:40. Cały czas przewaga gdynian oscyluje w granicy 10 punktów.

12. minuta Asseco Prokom prowadzi 48:35.

Akcja 2+1 Qyntela Woodsa i 46:33.

II kwarta 43:33
Drugą kwartę gospodarze wygrywają trzema punktami, stąd ich prowadzenie do przerwy 43:33.

Ładną akcję gospodarzy sfinalizował Videnov.

Festiwal trójek na gdyńskim parkiecie. Za trzy kolejno trafiają: Miller z Basketu Poznań oraz Adams i Witka po stronie Asseco Prokomu. 41:25.

Rośnie przewaga gdynian, którzy w 16. minucie wygrywają 35:22.

Za trzy po podaniu Szczotki trafia Witka. 29:17. Tym samym odpowiada Miller i 29:20.

Gospodarze powiększają przewagę. Po akcji Daniela Ewinga goście tracą do gdynian 11 punktów (13. minuta).

Premierowa trójka w barwach Asseco Prokomu Tommy Adamsa. 22:15.

I kwarta 17:10
Po pierwszej kwarcie mistrzowie Polski prowadzą 17:10.

Minuta do końca pierwszej kwarty. Gdynianie prowadzą różnicą siedmiu punktów (17:10).

W 8 minucie na parkiecie pojawia się witany gromkimi brawami Tommy Adams.

Pierwsza w meczu trójka gości. Za trzy trafia Damian Kulig. Po chwili akcja przenosi się pod kosz poznaniaków. Dwa wolne wykorzystuje Ewing. 17:9.

Adam Hrycaniuk trafia z trudnej pozycji i jest faulowany. Rzut osobisty jednak niecelny. 13:4 (5. minuta).

Mistrzowie Polski na początku meczu grają szybką koszykówkę. Goście mają problemy ze zdobywaniem punktów. Efekt: prowadzenie Asseco Prokomu 11:2.

Za linii 6,75 celnie przymierzył Courtney Eldridge. 7:2 dla gdynian w 4. minucie gry.

Fan-club Asseco Prokomu przygotował specjalne koszulki z okazji powrotu do Gdyni Qyntela Woodsa. Fani przyodziani są w białe koszulki z literą "Q". Asseco Prokom zaczyna od prowadzenia 4:0.