Ubezpieczenie komunikacyjne. Podróżujesz samochodem? Sprawdź, w jakich sytuacjach może się przydać pakiet assistance

OPRAC.: Akcja specjalna Temat tygodnia: Ubezpieczenia
Ubezpieczenie assistance - jedna z popularniejszych ofert polisy komunikacyjnej
Ubezpieczenie assistance - jedna z popularniejszych ofert polisy komunikacyjnej 123rf
Sytuacja epidemiczna nie skłania Polaków do dalekich podróży samochodem. To także okres zmniejszonej liczby interwencji w ramach assistance samochodowego. Jednak ostatnio zaczynamy coraz częściej się przemieszczać i korzystać tym samym z szerokiej oferty ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ruch na drogach nadal jest mniejszy, jednak wyraźnie widać, że powoli wraca do stanu sprzed pandemii. W razie nieprzewidzianej sytuacji na drodze wystarczy, że zadzwonimy do czynnego przez całą dobę Centrum Operacyjnego i uzyskamy pomoc. Pamiętajmy, aby numer telefonu do firmy świadczącej usługi assistance zapisać w telefonie komórkowym.

Rozbudowane pakiety assistance

Wielu z nas posiada taki pakiet w swoich ubezpieczeniach komunikacyjnych lub przy produktach powiązanych z kontem czy kartą kredytową. Należy sprawdzić, jakie ubezpieczenie posiadamy oraz w jakich sytuacjach możemy liczyć na pomoc.

Dobry pakiet assistance powinien swoim zakresem obejmować usługi holowania, jeśli podróżujemy po kraju, z wysokim limitem kilometrów. Jeśli najczęściej poruszamy się po mieście, należy sprawdzić, czy assistance nie ma tzw. franszyzy, czyli limitu odległości od domu, kiedy świadczona jest pomoc.

- Dodatkowo, istotnym elementem jest oczywiście samochód zastępczy na czas naprawy, a także dodatki w postaci tzw. pilot error, czyli zatrzaśnięcia kluczyków w aucie czy wlania złego paliwa - mówi Piotr Ruszowski, dyrektor pionu sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Polisa dopasowana do potrzeb
Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje możliwość zakupu pakietu assistance, warto zatem udać się do agenta, aby kupić produkt dopasowany do swoich potrzeb. Jeśli jednak awaria zaskoczy nas niespodziewanie, zawsze można skorzystać z ogólnopolskiego numeru pomocy drogowej +48225222950 i zamówić odpłatną pomoc. Holownik w mieście dojedzie w ciągu kilkunastu, a poza miastem kilkudziesięciu minut i jeśli to tylko możliwe usprawni pojazd na miejscu, zaś w poważniejszej sytuacji odholuje pojazd we wskazane przez klienta miejsce lub do najbliższego warsztatu.

Partnerzy:
Agencja Ubezpieczeniowa
Maciej Wylandowski
80-264 Gdańsk
Antoniego Lendziona 15
501 015 626
58 524 06 34

Materiał oryginalny: Ubezpieczenie komunikacyjne. Podróżujesz samochodem? Sprawdź, w jakich sytuacjach może się przydać pakiet assistance - Gdańsk Nasze Miasto