Tygodniowy przegląd prasy (Gdynia, 20.09-26.09.2020), poznaj najważniejsze informacje z Gdyni

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gdyni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gdyni nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gdyni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 20.09 a 26.09.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „GIS: Wycofane produkty z Biedronki i Lidla. Te produkty mogą być niebezpieczne [27.09] Tego nie kupuj ”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Gdynia od 20.09 do 26.09.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 GIS: Wycofane produkty z Biedronki i Lidla. Te produkty mogą być niebezpieczne [27.09] Tego nie kupuj

Wycofane produkty z popularnych sklepów. Czego nie kupisz już w Biedronce, Lidlu i innych sklepach. Nie ma miesiąca bez zagrożeń żywności szkodliwymi bakteriami i innymi substancjami. Mogą być w jajach, mięsie, wędlinach, słodyczach, sokach czy w piwie. Wprawdzie bez winy placówek handlowych, jednak zakażone produkty nie omijają żadnej sieci: trafiają do sklepów Biedronki, Lidla, Netto czy Leclerca.

📢 SMOG Gdynia, stan na 27.09.2020. Sprawdź jakość powietrza w Gdyni. Ile PM10 i PM2.5 jest teraz w powietrzu?

Czy dzisiaj (27.09.2020) jest smog w Gdyni? Zanim wyjdziesz z domu, upewnij się, jaki jest poziom stężenia szkodliwych pyłów PM10 i PM2.5 w powietrzu. Pamiętaj jednak, że dobry wynik pomiarów smogu w Gdyni nie musi utrzymywać się w najbliższych dniach. Wystarczy zmiana pogody, a stężenie pyłów PM10 i PM2.5 może się diametralne zmienić. Dlatego przed wyjściem zawsze upewnij się, czy jest teraz smog w Gdyni

📢 Dary Ziemi 2020. Wielkie święto zdrowego, ekologicznego jedzenia zachwyca polskim folklorem

Miłośnicy zdrowego, regionalnego jedzenia, pięknego ogrodu, rękodzieła, rzemiosła i folkloru jak co roku będą zachwyceni. Na targach swoje stanowiska ma około 220 wystawców. Dary Ziemi w Parku Kolibki w Gdyni, to jedna z najchętniej odwiedzanych imprez plenerowych w Trójmieście.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad 2019 10,2" 32GB Wi-Fi Srebrny (MW752FD/A)


Apple iPad 2019 10,2" 32GB W-Fi Złoty (MW762FD/A)


Tygodniowa prasówka 20.09-26.09.2020 Gdynia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gdyni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gdynia: Trzej młodzi mężczyźni zdaniem policjantów zamieszani są w kradzieże rowerów. Uchwyciły ich kamery. Policja ujawnia wizerunki

Policjanci z Gdyni Redłowa poszukują trzech mężczyzn, którzy według ustaleń funkcjonariuszy zamieszani są w kradzieże rowerów. Ujawniono ich wizerunki.

📢 Gdynia: Zodiak II ochrzczony (25.09.2020). To perełka polskiej myśli technicznej. Służył będzie Urzędowi Morskiemu w Gdyni

Wielozadaniowy statek "Zodiak II" ochrzczony został w piątek 25 września przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. Ceremonia została połączona z obchodami stulecia administracji morskiej w Polsce.

📢 Koronawirus na Pomorzu 25.09.2020. Kolejny dzień z dużym wzrostem zakażeń na Pomorzu. Służby sanitarne poinformowały o dwóch ofiarach

Resort zdrowia poinformował o rekordowej liczbie nowych zakażeń na koronawirusa. W całym kraju potwierdzono aż 1587 nowych przypadków - najwięcej na Mazowszu, w Małopolsce i w woj. kujawsko-pomorskim. Niestety Pomorze również odnotowało znaczny wzrost w postaci 128 wykrytych infekcji. Zmarły też kolejne dwie osoby z naszego regionu.

📢 Te osoby mogą spodziewać się kontroli abonamentu RTV. Trwa polowanie!

Kontrolerzy abonamentu mogą zapukać do twoich drzwi! Trwają kontrole u osób, które zakupiły telewizor, a nie zgłosiły go do rejestru i nie płacą abonamentu RTV. Kary mogą być naprawdę dotkliwe.

📢 Koronawirus w gdyńskich szkołach. Zakażeni uczniowie łącznie w 9 placówkach

Kolejne pojedyncze przypadki koronawirusa w gdyńskich szkołach. W Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, w związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u jednego z uczniów, cała klasa została wysłana na kwarantannę. Podobnie jest w II Liceum Ogólnokształcącym, gdzie również zakażony jest jeden uczeń.

📢 Ognisko koronawirusa w gdyńskiej policji. Trzech policjantów i pracownik cywilny zakażeni koronawirusem

Trzech funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni jest zakażonych koronawirusem, dodatkowo pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 otrzymał jeden z pracowników cywilnych. Gdyńska policja uspokaja, że wszyscy oni byli pracownikami biurowymi, bez kontatku z mieszkańcami.

📢 Prace na Trasie Kaszubskiej idą pełną parą. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy

Przy budowie Trasy Kaszubskiej praca wre, a postępy widać gołym okiem. - Droga ekspresowa S6 odciąży ruchu na Obwodnicy Trójmiejskiej z której średnio na dobę korzysta 85 tys. pojazdów - powiedział na briefingu prasowym Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA w Gdańsku, który 24 września zaprosił dziennikarzy na plac budowy.

📢 Najtańsze mieszkania w Gdyni! Kosztują mniej niż 250 tysięcy złotych! Sprawdź oferty z września 2020

Oto 10 najtańszych mieszkań w Gdyni! Ceny nieruchomości w miejscowościach nadmorskich nie należą do najniższych. Wszystko to ze względu na lokalizację, która co roku przyciąga tysiące turystów. Miejmy na uwadze, że rynek nieruchomości jest tak obszerny, że dla każdego coś się znajdzie! Poszukujesz własnych czterech kątów, ale nie chcesz wydawać na jego zakup wszystkich swoich oszczędności? Mamy coś dla Ciebie! W oparciu o dane pochodzące z portalu otodom.pl przygotowaliśmy listę 10 najtańszych mieszkań na terenie Gdyni! Na ich zakup wydasz mniej niż 250 tys. złotych! Te oferty to prawdziwy hit! Sprawdźcie sami!

📢 Oto poszukiwani przez policję poniżej 25 roku życia. Listy gończe z Pomorza. Zobacz zdjęcia! Rozpoznajesz kogoś z nich?

Policja na Pomorzu poszukuje 70 osób, które nie przekroczyły jeszcze 25. roku życia, a dopuściły się czynów karalnych. Niektórzy z nich ukrywają się od kilku miesięcy. Zebrane materiały został opracowane na podstawie informacji udostępnionych przez policję - stan na 24.09.2020 r. KLIKNIJ W ZDJĘCIE i zobacz fotografie poszukiwanych. Jeśli możesz - pomóż policji namierzyć zbiegów.

📢 Rekord zakażeń koronawirusem na Pomorzu! Nie żyje jedna osoba. 143 nowe zakażenia SARS-CoV-2 w regionie. Gdzie duże ogniska choroby?

Służby sanitarne poinformowały w czwartek 24.09.2020 r. o 143 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Pomorzu. W regionie zmarła też jedna starsza osoba chorująca na COVID-19 z powiatu puckiego.

📢 98. urodziny Portu Gdynia. Makieta portu oraz mata edukacyjna stanęły w Centrum Nauki Experyment

Port Gdynia w ramach swoich 98. urodzin sfinansował otwarcie dwóch nowych stanowisk w Centrum Nauki Experyment. Do dyspozycji wszystkich odwiedzających są: stanowisko wodne, czyli makieta Portu Gdynia z elementami infrastruktury (budynki, drogi, tory, suwnice, dźwigi) oraz mata edukacyjna „mapa Portu Gdynia” na której najmłodsi będą mogli bawić się drewnianymi elementami układając m.in. tory, drogi czy mosty.

📢 Gdynia: Prywatny inwestor sfinansuje nowy teren rekreacyjny w Orłowie. Kosztować ma ponad milion złotych i cieszyć mieszkańców za rok

Na zlecenie Grupy Vectra zaprojektowano nowy teren rekreacyjny dla mieszkańców w okolicach mola w Gdyni Orłowie. Właściciele tej firmy zamierzają teraz niemal w całości sfinansować jego urządzenie. Dziś plany dotyczące tej inwestycji zaprezentowane zostały prezydentowi miasta Wojciechowi Szczurkowi.

📢 Port Gdynia ze specjalną wystawą w Muzeum Miasta Gdyni na 98. urodziny

Mija 98 lat od decyzji o budowie Portu Gdynia. Dokładnie 100 lat temu inż. Tadeusz Wenda został wydelegowany przez kontradmirała Kazimierza Porębskiego do określenia możliwości wykorzystania dla żeglugi portu wojennego w Gdyni. Z okazji urodzin portu w Muzeum Miasta Gdyni odsłonięto wystawę „Port Gdynia - Sztandarowa Inwestycja Polski Niepodległej”. Wystawa przybliża historię zamkniętą w stu latach portowej codzienności.

📢 Koronawirus w Trójmieście. 40 nowych zakażeń! Najwięcej w Gdańsku. Nie żyją 3 osoby z regionu

Aż 40 nowych zakażeń w Trójmieście, w tym 28 w samym Gdańsku - tak wygląda najnowszy raport sanepidu na temat epidemii koronawirusa. Zanotowano w ciągu doby 114 nowych przypadków. Zmarły 3 starsze osoby z powiatu bytowskiego. Cierpiały na choroby współistniejące.

📢 Gdynia w budowie na starych fotografiach. Zobacz jak powstawały popularne miejsca i budynki!

Nadmorska Gdynia jest dziś piękna, nowoczesna i wciąż się rozwija. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia Narodowego Archiwum Cyfrowego. Oto czarno-białe fotografie przedstawiające Gdynię w budowie. Na klimatycznych, reporterskich zdjęciach znajdziecie charakterystyczne dziś miejsca czy budynki, np. Dworzec Morski czy Halę Targową. Co więcej - są to fotografie przedstawiające ich budowę.

📢 Gdynia. Kartka z kalendarza (23.09.2014). Klepsydry ofiar wypadków samochodowych na witrynie sklepu monopolowego przy ul. Świętojańskiej

Na witrynie sklepu przy ul. Świętojańskiej sześć lat temu zaweszono klepsydry z imionami ofiar wypadków, spowodowanych przez pijanych kierowców. Temat 23 września 2014 roku przedstawił "Dziennik Bałtycki"

📢 Fortuna 1. Liga. Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia (25.09.2020). Zmierzą się dwie niepokonane drużyny. Typujemy skład Arki Gdynia

Fortuna 1. Liga. Już w najbliższy piątek 25.09.2020 o godz. 18 Arka Gdynia zmierzy się na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Jej rywal w czterech dotychczas rozegranych meczach nie tylko nie stracił jeszcze punktu, ale nawet bramki. Komplet zwycięstw ma jednak na swoim koncie także Arka Gdynia. Dlatego też pojedynek żółto-niebieskich z Bruk-Betem Termaliką, który czeka ich na wsi w Małopolsce, zapowiada się ciekawie. Wiadomo, że przynajmniej jedna z ekip straci w piątek pierwsze punkty w tym sezonie. Czy żółto-niebieskim uda się złamać żelazną jak na razie obronę popularnych "Słoni"? Typujemy skład Arki Gdynia na mecz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

ZOBACZ KONIECZNIE

Zaostrzenie restrykcji. Cała Polska w strefie czerwonej

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3