MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 14.01.2024: Gdynia, 7.01-13.01.2024. Poznaj najważniejsze informacje z Gdyni

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gdyni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.01 a 13.01.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Poznaj 7 najpiękniejszych plaż świata. Internauci wybrali wyjątkowe miejsca – to prawdziwe raje na ziemi ”?

Przegląd tygodnia: Gdynia, 14.01.2024. 7.01 - 13.01.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Poznaj 7 najpiękniejszych plaż świata. Internauci wybrali wyjątkowe miejsca – to prawdziwe raje na ziemi

Mróz na zewnątrz skłania miłośników wojaży do poszukiwań rajskich kierunków na nadchodzące urlopy. Uwierzcie, że poniższa lista najpiękniejszych plaż świata rozbudzi wasz podróżniczy apetyt i może okazać się źródłem inspiracji dla niejednego wczasowicza. Gdzie mieszczą się te niesamowite zakątki? Niektóre z nich znajdziecie nawet w Europie – zobaczcie sami.

📢 W Gdyni zapadła się jezdnia na ul. Benisławskiego! Ulica została zamknięta do odwołania

11 stycznia, ok. godz. 18 autobus komunikacji miejskiej w Gdyni został uszkodzony przez zapadniętą jezdnię na ulicy Benisławskiego w Gdyni. Miasto postanowiło awaryjnie zamknąć ulicę do odwołania, a autobusy linii 141 kursują objazdem w obu kierunkach.

📢 Znane osoby z Trójmiasta! Usłyszała o nich cała Polska! Wiedzieliście, że te sławne osoby pochodzą z Gdańska, Gdyni i Sopotu? [zdjęcia]

Kto ze znanych osób urodził się w Trójmieście? Znasz wszystkie osoby z naszej listy, czy może czyjaś obecność tutaj jest dla ciebie zaskoczeniem? Aktorzy z Trójmiasta, modelki, politycy, sportowcy - oni wszyscy pochodzą z Trójmiasta!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 14.01.2024: 7.01-13.01.2024 Gdynia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gdyni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Magiczny Ogród Świateł w parku Kolibki. W Gdyni wciąż możemy wybrać się na przygodę z Pinokiem

Park Kolibki ponownie zamienił się w zaczarowane miejsce. Tym razem mamy okazję do tego, aby zanurzyć się w niesamowity świat Pinokia. Dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie odwiedzili drewnianego pajacyka, mamy dobre wiadomości. Czas na to jest do 3 marca.

📢 Areszt za skatowanie na śmierć mężczyzny w Gdyni. Jest decyzja sądu. Podejrzanym grozi długoletnie więzienie

Mężczyźni podejrzani o śmiertelne pobicie w Gdyni 40-letniej ofiary zostali aresztowani przez sąd. Do bulwersującego wydarzenia doszło w poniedziałek 8 stycznia w jednym z bloków przy ul. Morskiej. Domniemani sprawcy byli nietrzeźwi.

📢 Akcja ratunkowa na Zatoce Gdańskiej. Śmigłowiec przetransportował członka załogi ORP Kaszub

Do akcji ratunkowej na Zatoce Gdańskiej doszło w środę, 10 stycznia. W interwencji udział wzięła załoga dyżurna 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, która przetransportowała członka załogi ORP Kaszub na ląd. Była to pierwsza akcja poszukiwawczo-ratownicza tej jednostki w tym roku.

📢 Fregata rakietowa ITS „Antonio Marceglia” włoskiej Marynarki Wojennej wpłynęła do gdyńskiego portu

Fregata rakietowa ITS „Antonio Marceglia” włoskiej Marynarki Wojennej wpłynęła do gdyńskiego portu. Okręt stacjonuje w Gdyni w ramach sojuszniczej współpracy morskich sił w NATO.

📢 Tak kiedyś wyglądały wakacje nad morzem. Historia w kolorze prosto z archiwum! Tak wyglądało lato m.in. w Jastarni i na Półwyspie Helskim

Tak przed II wojną światową wyglądał odpoczynek nad polskim morzem. Wakacje nad Bałtykiem i Zatoką Pucką w latach 20. i 30. poprzedniego wieku to był czas, gdy nad dla tego rybacko-rolniczego regionu pojawiła się nowa perspektywa. Turystyka zaczęła nabierać kształtów i... za naszym pośrednictwem kolorów. Tak mogłyby wyglądać historyczne wakacje, gdyby sfotografować je na kolorowym filmie.

📢 Kurorty, wypoczynek, ceny, moda. Topowe przedwojenne miejscówki nad Bałtykiem. Zobaczcie zdjęcia

Bałtyckie przedwojenne kurorty i plaże nad Morzem Bałtyckim. Jak wyglądały? Jakie miejscówki były wtedy na topie? Co serwowano w restauracjach i barach? Plażowa moda i wypoczynek. Zobaczcie przedwojenne zdjęcia z bałtyckich przedwojennych miejscowości. To fotograficzna podróż w przeszłość.

📢 „Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta". 31 policjantów rozpoczęło służbę w Policji na Pomorzu

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze, a którą przyjął dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński. Nowi policjanci, ślubując na sztandar, wstąpili w szeregi polskiej Policji. Uroczystość była także okazją do wręczenia Medali za Długoletnią Służbę, odznak „Zasłużony Policjant” oraz innych wyróżnień.

📢 Nie żyje Maciej Bukowski, gdyński przedsiębiorca i kibic Arki Gdynia. Od lat zmagał się z nowotworem. Był symbolem walki z rakiem

Nie żyje Maciej Bukowski, gdyński przedsiębiorca, zagorzały kibic Arki Gdynia, zaangażowany od lat w pomaganie potrzebującym w mieście. Długo walczył z chorobą nowotworową. Zmarł dziś nad ranem.

📢 Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Polska - Wyspy Owcze NA ŻYWO 15.01.2024 r. Gdzie oglądać transmisję TV i stream? Wynik meczu, online

Polska - Wyspy Owcze NA ŻYWO. Polska zagra z Wyspami Owczymi w poniedziałek (15.01.2024) w trzecim meczu grupy D na mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. Biało-Czerwoni zagrają z najsłabszym rywalem w grupie i muszą zwyciężyć. Gdzie oglądać mecz Polska - Wyspy Owcze w telewizji i internecie? Sprawdzaj wynik na żywo i online!

📢 Mieszkańcy Gdyni otrzymają wkrótce decyzje o dotkliwych podwyżkach podatków od nieruchomości. Tak zdecydowali radni prezydenta miasta

Gdynianie otrzymają wkrótce decyzje ustalające nowe stawki podatków od nieruchomości na 2024 rok. Doręczą im je do mieszkań i domów pracownicy gdyńskiego Ratusza. Treść tej korespondencji spóźnionym prezentem pod choinkę niestety nie będzie, gdyż podwyżki, jakie fundują gdynianom władze miasta, sięgnęły niespotykanej dotychczas skali. To samo dotyczy zresztą opłat targowych i od posiadania samochodu. Odwrotu od znacząco wyższych stawek jednak nie ma, gdyż mimo protestów opozycji zaaprobowała je już pod koniec ubiegłego roku Rada Miasta Gdyni głosami rajców prezydenta Wojciecha Szczurka.

📢 Interweniujących policjantów w Gdyni chciał przegonić siekierą, jednak funkcjonariusze się nie przestraszyli. Ukrainiec trafił już za kraty

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się w pustostanie przy ul. Kopernika w Gdyni. Policjanci, którzy weszli do środka, słysząc podejrzane hałasy, natknęli się na agresywnego mężczyznę z siekierą. 50-letni Ukrainiec ruszył w stronę mundurowych wymachując groźnym narzędziem. Na szczęście w porę się opamiętał i funkcjonariusze nie musieli użyć broni. Ukraińca zatrzymano. Grozi mu teraz długoletnie więzienie.

📢 Polska przegrała z Norwegią w Berlinie. Biało-Czerwoni z niezłym początkiem, ale bezradni w drugiej połowie

Polska przegrała z Norwegią 21:32 w Berlinie na inaugurację gry w grupie D na mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. Biało-Czerwoni mieli dobry początek spotkania, kiedy nawet prowadzili. W drugiej połowie już nie mieli jednak nic do powiedzenia i silni Norwegowie tylko konsekwentnie powiększali przewagę.

📢 Odnalazła się poszukiwana 50-latka z Gdyni. Nie było z nią kontaktu od 9 stycznia

Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni - Chyloni szukiali zaginionej 50-latki z Gdyni. Kobieta we wtorek 9 stycznia w nocy (między 21.00 a 05.00) wyszła ze swojego mieszkania przy ul. Wawrzyniaka. Jej życie i zdrowie mogło być zagrożone. Na szczęście 10 stycznia policjanci poinformowali, że kobieta się odnalazła.

📢 Arka Gdynia na zgrupowanie poleci na południe Turcji. Od 25 stycznia do 8 lutego w Antalyi rozegra także sparingi

W poniedziałek, 8 stycznia 2024 roku piłkarze I-ligowej Arki Gdynia rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu 2023/2024. Na razie żółto-niebiescy trenują na obiektach przy Olimpijskiej. Klub poinformował, że w drugim etapie przeniosą się do tureckiej Antalyi, gdzie również rozegrają cztery zimowe sparingi (27 i 31 stycznia oraz 3 i 8 lutego).

📢 Prezydent Gdyni spotkał się z komisarz Sopotu. Padła ważna deklaracja. Trolejbusowa linia 21 powróci?

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo na ulice Gdyni i Sopotu ponownie wyjedzie trolejbusowa linia 21. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek spotkał się z komisarz Sopotu Magdaleną Czarzyńską-Jachim i zapowiedział, że wspólnie pracują nad ponownym uruchomieniem linii, łączącej te dwa miasta.

📢 Leśna ścieżka ułatwi komunikację pomiędzy górną i dolną częścią Oksywia

Nowe połączenie Oksywia Górnego z Dolnym, czyli trakt leśny biegnący od ul. Bosmańskiej do ul. Żeglarzy jest już gotowe. Obecnie trwają formalności związane z odbiorem terenu oraz oddaniem go do użytku. To dwie malownicze ścieżki, wzdłuż których znajdują się miejsca rekreacji i odpoczynku.

📢 Netflix wyprodukuje serial o katastrofie promu "Jan Heweliusz". Za kamerą Jan Holoubek

HEWELIUSZ - taki tytuł ma nosić nowy serial Netflixa, którego reżyserią zajmuje się Jan Holoubek. Po wielkim sukcesie poprzedniego projektu tego reżysera (serial Wielka Woda), możemy z dużym prawdopodobieństwem spodziewać się kolejnego hitu. Zdjęcia powstawać będą m.in. w Trójmieście.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto