Tegoroczne wakacje rozpieszczają turystów pod względem pogody. Wysokie temperatury zachęcają do przyjazdu i wypoczynku nad morzem. Postanowiłem sprawdzić, czy możliwe jest wynajęcie w lipcu taniej kwatery dla dwóch osób w centrum Gdyni.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przedział cenowy jaki przyjąłem to 30-40 złotych za dobę od osoby. Mocno zawęziło to obszar poszukiwań. Co więcej - znalezienie noclegu w takim przedziale cenowym jest prawie niemożliwe. Mając nieco więcej zasobów - można w ofertach przebierać. Jak się jednak okazuje wynajęcie pokoju, bądź całego mieszkania w Gdyni jeszcze w lipcu, jest jak najbardziej możliwe. Opcji do wyboru jest naprawdę sporo, choć oczywiście łatwiej jest znaleźć nocleg w dzielnicach oddalonych od centrum.

Ustalenie terminu zakwaterowania nie nastręczało większych trudności. Znalezienie kilkudniowej kwatery od np. 25 lipca jest stosunkowo łatwe. Nieco gorzej jest już z cenami. Wynajęcie samodzielnego mieszkania oddalonego 4,5 km od centrum (nowe osiedle w okolicach Estakady Kwiatkowskiego) to koszt rzędu 60 zł od osoby za dobę. Dokładnie taką samą cenę za dobę zaproponowano mi za dwupokojowe mieszkanie zlokalizowane na Oksywiu.

Im bliżej centrum, tym drożej. Również terminy dla kwater zlokalizowanych w ścisłym centrum Gdyni są nieco trudniejsze do ustalenia. Jednak wynajęcie mieszkania na ulicy Świętojańskiej od 1 sierpnia jest jak najbardziej możliwe. Cena takiego apartamentu to 120 zł za dobę od osoby. Wynajęcie tylko jednego pokoju dla dwóch osób w tym samym mieszkaniu zmniejsza koszty o połowę.

Najciekawszą i wydaje się najlepszą ofertę noclegu znalazłem w Orłowie. 2 osobowy pokój w willi oddalonej 400 metrów od plaży, z samodzielną łazienką można wynająć już za 70 zł za dobę od osoby. Pokój ze wspólną łazienką, również w pobliżu orłowskiej plaży to koszt 45 zł za dobę. Najtańsza oferta na jaką trafiłem również znajduje się w Gdyni Orłowie. Pokój w domu oddalonym ok. 2 km od orłowskiego mola, ze wspólną łazienką i kuchnią można wynająć na 5 dni, już za 30 zł za dobę.

Jak widać ceny wynajmu kwatery w Gdyni są bardzo różne. W zależności od lokalizacji i standardu zakwaterowania, koszty proporcjonalnie rosną. Co jednak najważniejsze, wciąż możliwe jest znalezienie noclegu w Gdyni, nawet w terminach lipcowych. Warto więc przyjeżdżać do Gdyni i korzystać z fantastycznej letniej pogody.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!