Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 78:77

Piotr Wisniewski
Przemek Świderski
To było najbardziej emocjonujące spotkanie Turowa Zgorzelec z Treflem Sopot. Jeszcze na 20 sekund przed końcem meczu Trefl prowadził 77:74. Gospodarze zwycięskie punkty zdobyli na dwie sekundy przed końcową syreną za sprawą Kickerta. Rzut Australijczyka wywołał prawdziwą eksplozję radości w hali Turowa. Sopocianie zdołali jeszcze przeprowadzić akcję, ale w jej finale Kikowski z czystej pozycji spod samego kosza nie trafił. Po świetnym widowisku Turów wygrał z Treflem 78:77 i objął prowadzenie w rywalizacji 3:2.

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 78:77 (19:18, 25:15, 16:20, 18:24)

PGE Turów: Torey Thomas 20, Daniel Kickert 13, Konrad Wysocki 12, David Jackson 8, Marko Brkic 8, Robert Tomaszek 7, Bartosz Bochno 6, Michał Gabiński 2, Ivan Zigeranovic 2, Michael Kuebler 0.

Trefl: Filip Dylewicz 19, Adam Waczyński 14, Paweł Kikowski 10, Dragan Ceranic 10, Lorinza Harrington 8, Giedrius Gustas 8, Lawrence Kinnard 6, Slobodan Ljubotina 2, Marcin Stefański 0.

Wygraj bilety na niedzielny mecz w Ergo Arenie!

IV kwarta 78:77
Coś nieprawdopodobnego Kikowski nie trafia spod samego kosza. Turów wygrywa 78:77.

Kickert na dwie sekundy przed końcem trafia do kosza! 78:77.

Wysocki nie myli się na linii rzutów wolnych. 76:77.

Harrington zbytnio pośpieszył się z rzutem i w efekcie chybił celu. 74:77. Do końca meczu 20 sekund.

Za trzy Kickert i 74:77.

Ponownie na linii rzutów staje Adam Waczyński. Obie próby bezbłędne. 71:77.

Waczyński trafia dwa rzuty wolne. 71:75. Do końca meczu półtorej minuty.

Na trójkę gospodarzy momentalnie odpowiada Dylewicz. 70:73.

70:67 dla sopocian na dwie i pół minuty przed końcową syreną.

Akcja dwa plus jeden Gustasa i prowadzenie Trefla 68:67.

Konrad Wysocki przywraca prowadzenie gospodarzom. 67:65.

Na cztery minuty i 30 sekund przed końcem meczu na tablicy świetlnej widnieje wynik remisowy 65:65.

Trójka Kikowskiego. Trefl traci do Turowa już tylko dwa "oczka". 63:61.

Z nieprzygotowanej pozycji zmuszony był rzucać Jackson. Jego rzut okazał się niecelny. 63:58.

Za trzy trafił Kinnard. 62:58 w 32. minucie meczu.

Dziewięciopunktowe prowadzenie Turowa. 62:53.

III kwarta 60:53

Z trudnej pozycji za trzy trafia Wysocki. Odpowiada Harrington. 60:53.

Ljubotina przedarł się przez obronę Turowa i celnie rzucił do kosza. 56:50. Do końca trzeciej kwarty 51 sekund.

Kolejna skuteczna akcja Kickerta. 54:48.

Kickert spod kosza zdobywa pewne dwa punkty. 50:45. Do końca trzeciej kwarty trzy minuty.

Dylewicz skutecznie egzekwuje dwa rzuty wolne. 48:45.

Gospodarze w tej części meczu zdobyli zaledwie dwa punkty.

Za trzy trafia Dylewicz, stając się w ten sposób najskuteczniejszym zawodnikiem w swojej drużynie. 46:43. Za nami cztery i pół minuty gry w trzeciej kwarcie.

Waczyński na linii rzutów wolnych nie myli się. 46:40.

Brkić z półdystansu. 46:38.

W 22. minucie spotkania jest 44:36 dla gospodarzy.

Na początek drugiej połowy punkty Filipa Dylewicza. 44:35.

II kwarta 44:33

Thomas w indywidualnej akcji skutecznie penetruje strefę podkoszową Trefla. 44:31.

Chyba Dylewicz odblokował się na dobre. Zdobył bowiem kolejne punkty. 42:31.

Na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Turów prowadzi 40:29.

W końcu punkty z gry zdobył Dylewicz. 38:27.

Skuteczna dobitka Jacksona. 38:25.

Pierwszy punkt Filipa Dylewicza w tym meczu. 36:24 po 16 minutach gry.

Turów złapał odpowiedni styl gry, co nie wróży dobrze sopocianom. Przewaga podopiecznych Jacka Winnickiego urosła już do 13 punktów.

Po akcji Kickerta gospodarze mają na koncie 33 punkty, podczas gdy Trefl 23.

Dwa punkty Adama Waczyńskiego. 29:23, na nieco ponad sześć minut przed końcem pierwszej połowy meczu.

Ale za trzy celnie rzucają także zawodnicy z Sopotu. 27:21.

W niewiarygodny sposób trafił Bartosz Bochno. Turów notuje run 8:0. 27:18. O czas prosi trener Trefla - Karlis Muiznieks.

Turów rozstrzelał się zza linii 6,75. To już ich druga celna trójka pod rząd w tej kwarcie. 25:18.

I kwarta 19:18

Thomas jeszcze w pierwszej kwarcie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 19:18.

Gospodarze doprowadzają do remisu po 18. Goście popełniają już piątą stratę.

Kikowski urwał się obrońcom Turowa i zdobył dwa punkty. 13:18.

Udana akcja w ataku gospodarzy. 13:16. Do końca pierwszej kwarty półtorej minuty.

Za trzy trafia Brkić. Taka sama odpowiedź Kinnarda. 10:16.

Na linii rzutów wolnych staje Gustas. Litwin trafia oba wolne. 7:13.

Trójka Thomasa. 7:9.

Udany początek żółto-czarnych w Zgorzelcu, którzy po 5 minutach prowadzą 9:4.

Ciekawa zagrywka i punkty Tomaszka. 4:7.

Gustas myli się z dystansu. W 4. minucie sopocianie prowadzą 7:2.

Spod kosza trafia Ceranić. 2:7.