Turów - Asseco Prokom 64:72

Piotr WiśniewskiZaktualizowano
Przemek Świderski
Będzie siódmy mecz finałowej rywalizacji Asseco Prokomu z Turowem. Gdynianie, którzy przed tym spotkaniem byli pod ścianą zdołali wygrać w Zgorzelcu 72:64 i o losach mistrzostwa Polski przesądzi pojedynek w Gdyni.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Prokom Gdynia 64:72 (15:15, 16:22, 17:13, 16:22)

PGE Turów: Kickert 16, Thomas 10, Wysocki 10, Tomaszek 9, Jackson 9, Brkić 5, Bochno 2, Gabiński 2, Kuebler 1.

Asseco Prokom: Widenow 14, Ewing 12, Szubarga 10, Szczotka 9, Woods 8, Burrell 8, Hrycaniuk 6, Frasunkiewicz 3, Varda 2, Łapeta 0, Zamojski 0, Eldridge 0.

Stan rywalizacji: 3:3.

IV kwarta 64:72

Faul w ataku popełnia Wysocki. 64:72.

Thomas nie trafia. Następnie faulowany jest Szubarga i kolejne wolne dla Asseco Prokomu.

Brkić w pełnym biegu rzuca i nie trafia. 64:70.

Thomas trafia jeden rzut wolny. 64:69.

Punkt Widenowa. W odpowiedzi za trzy Brkić. 63:68. Do końca meczu 31 sekund.

Wysocki - dwa celne rzuty wolne. 60:67.

Ewing wykorzystuje dwa wolne. 57:67.

Turów traci piłkę w ataku. 57:65.

Niecelny rzut z dystansu oddał Szubarga. Do końca meczu półtorej minuty.

W ważnym momencie za trzy trafił Widenow. 56:63. O czas prosi trener Jacek Winnicki.

Faul Thomasa na Ewingu. Turów przekracza limit pięciu przewinień. Ewing trafia jeden wolny. 56:60. Do końca meczu trzy minuty i 10 sekund.

Ależ nieprawdopodobny rzut z dystansu oddał Ewing! 53:57. Rzutem z daleka odpowiada Kickert. 56:57.

Dwa punkty Kickerta. 53:54.

Burrell nie myli się na linii rzutów wolnych. Prowadzenie Prokomu 54:51 na sześć minut przed końcem spotkania.

Turów zbliżył się do Asseco Prokomu na jeden punkt. 51:52.

Burrell w gąszczu rąk zdołał zdobyć dwa punkty. 49:52.

Jeden celny rzut wolny Jacksona. 49:50.

W trzeciej kwarcie oba zespoły jeszcze bez punktów.

III kwarta 48:50

Za trzy trafił Przemysław Frasunkiewicz. 48:50.

Wysocki dobija rzut kolegi. 48:45.

Do końca trzeciej kwarty nieco ponad dwie minuty.

Kickert przy próbie rzutu zostaje zablokowany, ale sędziowie przyznają punkty gospodarzom. 44:43.

Ponownie w roli głównej Daniel Kickert. Po jego "trójce" Turów wychodzi na prowadzenie 42:41.

Dwa punkty Kickerta. 39:41.

Tomaszek wykorzystuje tylko jeden wolny. 37:41 po czterech i pół minutach gry w trzeciej kwarcie.

Za trzy trafił Torey Thomas. 36:41.

Punkty Szubargi i prowadzenie Asseco Prokomu wzrosło do ośmiu punktów. 33:41.

Dwupunktowa akcja Jacksona. 33:37. Po chwili niekryty pod koszem trafia Varda. 33:39.

II kwarta 31:37

O czas prosi Tomas Pacesas.

Za trzy celnie przymierzył Krzysztof Szubarga. 31:36.

Thomas ograł Szubargę i zdobył dwa punkty. 31:33.

Skuteczna akcja Widenowa. 29:33. Minuta i 36 sekund do końca drugiej kwarty.

Równo z końcową syreną, oznaczającą koniec akcji trafia Burrell. 29:31.

"Trójka" Widenowa. 27:29. Do końca pierwszej połowy meczu trzy minuty.

Nieporozumienie w szeregach gdynian. Ewing niecelnie podawał do Hrycaniuka. 27:26.

Po punktach Bochno przewaga Asseco zmalała do tylko jednego punktu. 25:26.

Szubarga nie trafia spod kosza. po chwili Wysocki popełnia błąd kroków. 23:26.

Akcja dwa plus jeden Konrada Wysockiego. 21:21.

Dwa punkty Woodsa. 18:21 w 13. minucie meczu.

Udana akcja Piotra Szczotki. 16:19.

Przechwyt i punkty Qyntela Woodsa. 15:17.

I kwarta 15:15

Dwa punkty Jacksona. 15:15.

Do końca tej kwarty 60 sekund. Prokom prowadzi 13:12.

Dobry manewr Marko Brkicia i dwa punkty dla Turowa. 12:13.

Do końca pierwsze kwarty trzy minuty. Na tablicy świetlnej wynik: 10:13.

Hrycaniuk trafia spod kosza. 8:13.

Ponownie w roli głównej kapitan gdyńskiej drużyny - Danie Ewing i 11:8 dla podopiecznych Tomasa Pacesasa.

Kontrę Prokomu wykańcza Piotr Szczotka. W połowie pierwszej kwarty Asseco prowadzi 9:8.

Świetna indywidualna akcja Ewinga. 5:5.

Kickert - jeden celny rzut wolny. 5:3. Za nami ponad trzy i pół minuty gry.

Po punktach Daniela Kickerta Turów prowadzi 4:3.

Pierwszy punkt z linii rzutów wolnych zdobywa Adam Hrycaniuk. 0:1.

Oba zespoły w identycznych "piątkach", co we wtorkowym meczu.