Trzecie zwycięstwo Arki w sezonie. Gdynianie pokonali na wyjeździe Polonię Bytom!

Patryk Kurkowski
Arka przerwała passę trzech porażek z rzędu i czterech bez zwycięstwa. Gdynianie wygrali w Bytomiu z aktualnie ostatnim zespołem I ligi - Polonią. Było to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Petra Nemca na wyjeździe.

O triumfie żółto-niebieskich zadecydowała świetna akcja z pierwszej połowy spotkania. W 19. minucie Mateusz Szwoch zagrał do Piotra Tomasika, a ten oddał piłkę Damianowi Krajanowskiemu, który strzałem z ok. 16 metrów pokonał golkipera gospodarzy.

Arka tym samym po raz trzeci w tym sezonie zainkasowała na swoje konto komplet punktów. Wcześniej gdynianie wygrali u siebie z Wartą Poznań (2:0) i Bogdanką Łęczna (2:0). Dzięki wygranej z pewnością poprawiła się atmosfera w drużynie, która w ostatnich tygodniach była napięta, ze względu na utratę cennych oczek i rażące błędy w grze gdynian.