Trefl wygrywa w Łodzi z ŁKS-em 87:65

Przemek Świderski
ŁKS w pierwszej kolejce sprawił ogromną niespodziankę pokonując we własnej hali Anwil Włocławek. Drugiej z rzędu sensacji nie udało się już łodzianom sprawić. Trefl odniósł przekonujące zwycięstwo i pokonał drugiego beniaminka w stosunku 87:65.

Podopieczni Piotra Zycha w pierwszej kolejce byli sprawcami wielkiej sensacji, za jaką trzeba uznać zwycięstwo z Anwilem Włocławek. Do meczu z Treflem ŁKS przystąpił więc mocno podbudowany i z chęcią sprawienia kolejnej niespodzianki. Żółto-czarni w inauguracyjnym występie w Tauron Basket Lidze udowodnili z kolei, że w tym sezonie będą zaliczani do grona faworytów.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy niesieni dopingiem swoich kibiców prowadzili już 14:7. Świetne zawody rozgrywał duet: Jermaine Mallett i B.J. Holmes. W końcówce pierwszej kwarty sopocianie zdołali jednak doprowadzić do remisu. Jeszcze na początku drugich 10 minut beniaminek z Łodzi przez chwilę prowadził, ale punktowy run Trefla 14:4 pozwolił wyjść żółto-czarnym na kilkupunktowe prowadzenie. Do przerwy zespół Karlisa Muiznieksa miał 10 punktów przewagi nad gospodarzami.

Ten handicap sopocianom udało się utrzymać przez całą trzecią kwartę, choć gospodarze łatwo broni nie składali. Do walki podrywał ich Holmes, Dłuski oraz Mallett. Przewaga Trefla w pewnym momencie stopniała do pięciu oczek, ale przed czwartą kwartą żółto-czarni prowadzili 64:54.

Czwarta kwarta należała już do zespołu z Sopotu. Trefl kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie, stopniowo powiększając przewagę, która ostatecznie wyniosła 22 punkty. W zespole Karlisa Muiznieksa aż sześciu graczy przekroczyło barierę 10 punktów. Byli to: Łukasz Wiśniewski, Jamelle Horne, JohnTurek, Filip Dylewicz, Łukasz Koszarek oraz Adam Waczyński. Gdy dodamy do tego sześć zbiórek Koszarka, Waczyńskiego, a także Stefańskiego daje nam to obraz zespołowej gry podopiecznych Karlisa Muiznieksa.

ŁKS Łódź - Trefl Sopot 65:87 (22:22, 10:20, 22:22, 11:23)

ŁKS: Mallett 26, Holmes 13, Archibeque 10, Dłuski 6, Szczepaniak 3, Salamonik 2, Trepka 2, Kalinowski 2, Sulima 1, Bartoszewicz 0, Binkowski 0, Kenig 0.

Trefl: Wiśniewski 17, Horne 16, Turek 14, Dylewicz 12, Koszarek 12, Waczyński 10, Stefański 4, Stalicki 2, Szymkiewicz 0, Burgess 0.