Trefl Sopot ogrywa PBG Basket Poznań

Piotr Wiśniewski
Pierwsza połowa zakończona wynikiem 44:43 dla poznaniaków zwiastowała emocje po przerwie. Trefl w trzeciej i czwartej kwarcie wybił jednak rywalom myśl o zwycięstwie. Sopocianie ostatecznie pokonali Basket Poznań 89:74. Bohaterami w zespole Karlisa Muiznieksa było trio: Waczyński, Kikowski, Ceranić.

Przebieg tego spotkania oddaje wahania formy, z jakimi zmagają się w obecnym sezonie oba zespoły. Zarówno Trefl, jak i Basket mają problemy z utrzymaniem stałej wysokiej dyspozycji. Pierwsze minuty poniedziałkowego starcia należały dla poznaniaków. Ci odskoczyli na kilka punktów, ale za sprawą Adama Waczyńskiego był już remis po 7. Z małym wyjątkiem, gdy Basket zbliżył się na jeden punkt, przewaga z czasem należała już do gospodarzy. Podopieczni Karlisa Muiznieksa wygrali pierwszą kwartę 25:20.

W kolejnej odsłonie Basket najpierw za sprawą skutecznych trójek doprowadził do wyniku remisowego, by potem osiągnąć minimalną przewagę. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na bezpieczny dystans. Trwała wyrównana walka - kosz za kosz. I tak też skończyła się pierwsza połowa, którą Basket wygrał jednym punktem.

Po przerwie gospodarze mimo początkowych problemów zaczęli zyskiwać przewagę. Grali także bardzo zespołowo. Aż pięciu zawodników w ostatecznym rozrachunku zapisało na swoim koncie więcej niż 10 "oczek". Znów najskuteczniejszy był Adam Waczyński który zdobył 18 punktów. Bardzo dobrze zagrał także Ceranić, trafiając sześć na siedem rzutów z gry i dorzucając do tego cztery wolne. Ponadto 17 punktów padło łupem Kikowskiego, 13 Dylewicza, a 12 Gustasa.

Przed meczem pisaliśmy, iż kluczem do zwycięstwa będzie powstrzymanie superstrzelca z Poznania - Eddie Millera. Miller nie napsuł jednak gospodarzom krwi. Zagrał odpowiednio na 60% skuteczności za dwa, zerowej za trzy i 100% w rzutach wolnych. Jego łączne osiągnięcie to 10 "oczek".

W czwartej kwarcie Trefl uciekła na kilkanaście punktów i mógł spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. Po tej wygranej sopocianie awansowali na 2. miejsce w tabeli.

Trefl Sopot - PBG Basket Poznań 89:74 (25:20, 18:24, 22:12, 24:18)

Trefl: Waczynski 18, Kikowski 17, Ceranić 16, Dylewicz 13, Gustas 12, Stefański 6, Kinnard 4, Harrington 2, Ljubotina 1.

PBG Basket: Wiśniewski 12, Stelmach 12, Miller 10, Tuljković 8, Ocokoljić 7, Hawkins 6, Tica 6, Surmacz 6, Kulig 4, Dąbrowski 3.