Trefl jest w półfinale!

Paweł Durkiewicz
Koszykarze sopockiego Trefla wygrali piąty i decydujący mecz ćwierćfinału Tauron Basket Ligi ze Śląskiem Wrocław 86:76, awansując tym samym do kolejnej fazy walki o medale.

Po niezwykle wyrównanej pierwszej połowie, w czasie której na tablicy świetlnej aż 8 razy pojawiał się remis, w trzeciej kwarcie żółto-czarni zbudowali większą przewagę głównie dzięki świetnej postawie Johna Turka, który bez problemów ogrywał środkowych z Wrocławia, m.in. Adama Wójcika, który rozegrał wczoraj najprawdopodobniej ostatnie spotkanie w swojej bogatej karierze.
W półfinale sopocianie zmierzą się z PGE Turowem Zgorzelec. Pierwszy mecz serii do trzech zwycięstw zaplanowano na poniedziałek.

Awans Trefla to bez wątpienia sukces, zważywszy na sytuację, w której znaleźli się koszykarze łotewskiego szkoleniowca Karlisa Muiznieksa. Sopocianie przegrywali już 1:2, ale udało im się wyrównać stan rywalizacji. Z dużej opresji wyszli jeszcze we Wrocławiu, dzięki czemu udowodnili, że są drużyną z prawdziwym sportowym charakterem.

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 86:76 (18:18, 28:24, 25:19, 15:15)

Trefl: Turek 29, Dylewicz 14, Wiśniewski 12 (4), Koszarek 8 (1), Stefański 6, Waczyński 5 (1), Mallett 5 (1), Kuzminskas 4, Cummings 3 (1)

Śląsk: Bogavac 24 (3), Buczak 14 (1), Skibniewski 13 (3), Mladenović 8, Graham 8, Wójcik 7 (2), Diduszko 2, Bochno 0