Topliga Futbolu Amerykańskiego: Wielki sukces fubolistów Seahawks. Wygrali z Devils Wrocław 34:27

P.W
Arek Gancarz
Świetny start w nowym sezonie zanotowali futboliści Seahawks Gdynia. Podopieczni Macieja Cetnerowskiego wygrali we Wrocławiu z aktualnym wicemistrzem Polski - Devils Wrocław 34:27. Warto podkreślić, że po dwóch i pół roku zespół z Wrocławia przegrał mecz z inną ekipą niż The Crew.

Po dwóch kwartach gdyńskie "Jastrzębie" przegrywały 6:19 i nic nie wskazywało na ich trzeci triumf w historii nad Devilsami. Mecz rozpoczął się przyłożeniem Nilesa Mittascha, a za jeden punkt podwyższył Krzysztof Wis. To jedyna skuteczna akcja w pierwszej kwarcie, która zdominowana była przez szczelną obronę obu zespołów.

Seahawks odpowiedzieli punktami w drugiej części spotkania. Po akcji Kyle McMahon - Damian Bijan gdynianie zbliżyli się na dystans jednego "oczka". Jednak kolejne 12 punktów zdobyli już gospodarze, którzy powiększyli przewagę.

Trzecia kwarta to całkowita dominacja Jastrzębi. Sytuacja na boisku zmieniła się o 180 stopni. Gdyński zespół zdobył aż 14 punktów, ani razu nie dając się zaskoczyć rywalom.

Decydując rozgrywka była bardzo emocjonująca. Najpierw skutecznie zaatakowali Devils. W jednej akcji wrocławianie zainkasowali osiem oczek - za przyłożenie i dwupunktowe podwyższenie. Podopieczni Macieja Cetnerowskiego odpowiedzieli akcją Sebastiana Krzysztofka, po której na tablicy widniał wynik remisowy - 27:27. Znakomita zagranie, w której goście znad Bałtyku błyskawicznie w trzech próbach przenieśli futbolówkę tuż przed linię endzone Devils zakończona została ponownym touchdown’em Krzysztofka i podwyższeniem. Podopieczni trenera Skip’a Poole chcieli za wszelką cenę wyrównać, a potem przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i w dość szybkim tempie przedostali się na połowę gdynian. Wówczas po raz kolejny popis dała defensywa gości i po przechwyceniu podawanej przez Wydrowskiego piłki nie oddała już jej przez ostatnie 30-sekund meczu.

- To było niesamowicie intensywne spotkanie - skomentował Kyle McMahon, rozgrywający Jastrzębi. - Czy jesteśmy na pole-position do wygrania ligi? Trudno to ocenić, skupiamy się teraz tylko na kolejnym meczu - dodał skromnie.

Devils Wrocław - Seahawks Gdynia 27:34 (7:0, 12:6, 0:14, 8:14)

I kwarta:
7:0 - przyłożenie Nilesa Mittascha po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

II kwarta:
7:6 - przyłożenie Damiana Bijana po 10-jardowej akcji po podaniu Kyle'a McMahona
13:6 - przyłożenie Grzegorza Mazura po 89-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego
19:6 - przyłożenie Kima Thompsona po 25-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego

III kwarta:
19:13 - przyłożenie Damiana Bijana po 8-jardowej akcji po podaniu Kyle'a McMahona (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)

IV kwarta:

27:20 - przyłożenie Grzegorza Mazura po 35-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Tarczyński)
27:27 - przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 13-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)

Widzów: 1100.