Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świeć się z Energą. Sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych trafi m.in. do rodzinnych domów dziecka w Gdyni

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Przemyslaw Swiderski
Miasto z morza i marzeń zwyciężyło w wojewódzkim konkursie Świeć się z Energą. Gdynia otrzymała aż 21 tysięcy głosów, a Grupa Energa przygotowała wyjątkową nagrodę - sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych. Jak deklarują gdyńscy samorządowcy, sprzęt trafi do rodzinnych domów dziecka.

Pralki, lodówki i sporo innego sprzętu AGD trafiło do Gdyni. Dobroczynna zabawa co roku pozwala pomóc tysiącom osób w całej Polsce.

- Nasza akcja łączy w sobie wiele czynników - mówi Artur Kiełbasiński, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”. - Świeć się z Energą to zabawa ekologiczna, ale co najważniejsze - również charytatywna. Jestem bardzo dumny i zadowolony, że razem w niej uczestniczymy, a te dwa elementy znakomicie ze sobą współgrają. Świeć się z Energą pokazuje, że można się bawić w sposób ciekawy i bardzo mądry.

Świeć się z Energą. Przekazanie nagrody w Gdyni

Świeć się z Energą to ogólnopolski konkurs połączony z inicjatywą prospołeczną. Dzięki Enerdze z Grupy ORLEN nagrody o wartości 200 tys. złotych co roku trafiają do potrzebujących z 16 polskich miast. Na przestrzeni kilkunastu lat do domów dziecka, stowarzyszeń, ośrodków pomocy społecznej i rodzin trafiły setki nowoczesnych urządzeń AGD, które pozwoliły poprawić warunki bytowe osobom w potrzebie. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia udzielonego dzięki akcji Energi po zakończeniu 13. edycji akcji osiągnęła ponad 1,5 mln złotych.

- Nasz projekt Świeć się z Energą jest wyjątkowy pod wieloma względami - zaznacza Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energa Grupa ORLEN. - Łączy aspekt promocyjny miasta z charakterem charytatywnym, który niesie realną pomoc dla osób najbardziej potrzebujących. W trakcie 13 edycji, które już zrealizowaliśmy, przekazaliśmy dla potrzebujących sprzęt warty ponad 1,5 miliona złotych. Dodatkowo część sprzętu w tym roku trafi też do uchodźców z Ukrainy.

Świeć się z Energą. Sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych trafi m.in. do rodzinnych domów dziecka w Gdyni
Przemyslaw Swiderski

Gdyńska wygrana trafi do rodzinnych domów dziecka

Szybko dowiedzieliśmy się, gdzie trafią nagrody w Gdyni, Michał Guć, wiceprezydent miasta zadeklarował, że skorzystają z niego m.in. dzieci przebywające w rodzinnych domach dziecka.

- Cieszymy się, że organizatorzy konkursu Świeć się z Energą zdecydowali się na tego typu nagrody - podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - Ten sprzęt trafi do osób, które bardzo go potrzebują. Skorzystają z niego rodzinne domy dziecka i specjalistyczne rodziny zastępcze, gdzie mieszkają dzieci z niepełnosprawnościami. Mogę zapewnić, że sprzęt bardzo się przyda i ucieszy naszych podopiecznych. Chciałbym z całego serca, serdecznie za to podziękować.

W 13. edycji konkursu udział wzięło aż 266 miejscowości, a internauci oddali łącznie ponad 866 000 głosów. Rywalizacja składała się z dwóch etapów – wojewódzkiego, który pozwolił wyłonić 16 mistrzów regionalnych oraz ogólnopolskiego finału. Każdy z finalistów zdobył nagrody o wartości 10 tys. zł, a ogólnopolski zwycięzca - Trzebiatów wywalczył dodatkową pulę sprzętu o wartości 40 tys. zł.

[g]16241517 [/g]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Świeć się z Energą. Sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych trafi m.in. do rodzinnych domów dziecka w Gdyni - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto