Suzuki Arka Gdynia lepsza od wymagającego Anwilu Włocławek. Przełamanie żółto-niebieskich po trzech porażkach

Paweł Stankiewicz
Przemysław Świderski
Suzuki Arka Gdynia wygrała z Anwilem Włocławek 93:79 w meczu Energa Basket Ligi. Koszykarze zespołu żółto-niebieskich słabiej zagrali tylko w pierwszej kwarcie i momentami w czwartej kwarcie tego spotkania. Najważniejsze są jednak punkty, a Arka wygrała to spotkanie i przełamała się po trzech kolejnych porażkach.

Mecze koszykarzy Arki Gdynia i Anwilu Włocławek zawsze wzbudzają dużo emocji, a na parkiecie iskrzy między zawodnikami. Nie inaczej było także podczas czwartkowego spotkania obu drużyn w Gdyni.

Anwil, który był wspierany przez dość pokaźną grupę kibiców z Włocławka, kontrolował pierwszą kwartę. W efekcie to skuteczniej grający goście prowadzili 21:16. Żółto-niebiescy musieli zacząć grać inaczej, żeby odrabiać straty i wrócić do gry o zwycięstwo w tym spotkaniu. Druga kwarta była już dużo lepsza w wykonaniu koszykarzy Arki. I na efekty nie trzeba było długo czekać. Żółto-niebiescy grali skuteczniej zarówno w ataku, jak i defensywie, i w efekcie zaczęli odrabiać straty. To sprawiło, że po pierwszej połowie Arka prowadziła 45:36.

W trzeciej kwarcie Arka kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. W efekcie utrzymywała przewagę, a nawet jeszcze ją powiększyła. W czwartej kwarcie był moment, że gospodarze się pogubili i Anwil zaczął odrabiać straty. Zawodnicy Arki jednak opanowali sytuację na parkiecie. To przyniosło im wygraną w czwartej kwarcie i w całym spotkaniu. To dla żółto-niebieskich bardzo cenne zwycięstwo nad trudnym i wymagającym przeciwnikiem.

Suzuki Arka Gdynia - Anwil Włocławek 93:79 (16:21, 29:15, 26:23, 22:20)

Suzuki Arka: Florence 18, Bogucki 13, Wade 13, Musić 2, Wołoszyn 2 oraz Fenner 25, Wilczek 18, Sewioł 2, Janiec, Pajkert

Anwil: Moore 20, Petrasek 9, Słupiński 8, Woroniecki 8, Bostic 7 oraz Łączyński 9, Greene 8, Sobin 8, Nowakowski 2, Sołtys