Start Gdynia najlepiej czuje się w domu. Beniaminek TBL wygrał u siebie drugi mecz z rzędu

Patryk Kurkowski
startgdynia.pl
Przed kilkoma dniami AZS Koszalin musiał uznać wyższość wicemistrza Polski Trefla Sopot, a teraz uległ innej drużynie z Trómiasta - beniaminkowi Tauron Basket Ligi. Start Gdynia u siebie w hali GOSiR pokonał akademików 70:68.

Podopieczni Davida Dedka poszli śladami lokalnego rywala i również w pierwszej połowie wypracowali - wydawałoby się - bezpieczną przewagę nad koszalinianami. Po dwóch kwartach zawodnicy Startu prowadzili 45:30 i byli na najlepszej drodze do wysokiego zwycięstwa.

Przeczytaj także:Pierwsze zwycięstwo Startu

Tyle że po przerwie gdynianie nie grali już tak skutecznie. Ewidentnie spadła im skuteczność a do odrabiania strat ostro wzięła się drużyna gości, która fantastycznie finiszowała. Akademicy w ostatniej odsłonie odrobili aż dziesięć punktów, ale ostatecznie i tak przegrali 68:70.

Najlepiej w naszym zespole zaprezentował się Tomasz Jankowski, który zdobył aż 22 punkty. W ekipie gości statystycznie najlepszy był Jeff Robinson, autor 18 punktów.

Start Gdynia - AZS Koszalin 70:68 (23:18, 22:12, 12:15, 13:23)
Start: Jankowski 22, Wojdyła 12, Kowalczyk 10, Pełka 8, Malczyk 7, Mokros 5, Kucharek 3, Mordzak 2, Andrzejewski 1.
AZS: Robinson 18, Mielczarek 15, Harris 14, Leończyk 10, Wołoszyn 9, Bigus 2, Gibaszek 0, Bieg 0, Śpica 0.