Srebrny medal siatkarek SP 4 Jasło w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Bogdan Hućko
Drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle zdobyła srebrny medal w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Finał wojewódzki w siatkówce dziewcząt odbył się w piątek, 26 maja, w hali MOSiR w Jaśle. Najlepszy okazał się zespół Szkoły Podstawowej nr 33 w Rzeszowie. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Dukli.

Finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt został rozegrany w hali jasielskiego MOSiR z udziałem trzech drużyn, bo zespół z Zaleszan wycofał się z rozgrywek.

Jaślanki w pierwszym meczu pokonały SP Dukla. Szczególnie emocjonujący był I set, w którym zespół dukielski prowadził 9-1. Drużyna z jasielskiej „czwórki” odrobiła straty i wygrała tę partię na przewagi.

– Chapeau bas dla dziewcząt, bo gdyby nie wygrały tego seta, to różnie mogło być w drugim secie lub w tie-breaku. Podniosły się, uwierzyły w siebie, wygrały seta i mecz i mogły zagrać o złoty medal

– podkreślał trener jaślanek Grzegorz Janusz.

SP Dukla przegrała wspomniany mecz z SP 4 Jasło oraz z SP 33 Rzeszów i o złoty medal powalczyły drużyny z Jasła i Rzeszowa. W I secie siatkarki „czwórki” miały piłkę setową w górze, ale nie skończyły i na przewagi wygrały rzeszowianki, które w drugim udowodniły, że są najlepsza drużyną. Jaślanki drugą partię zaczęły dobrze, ale później popełniły zbyt wiele prostych błędów, co wykorzystały rywalki. Zwycięska ekipa to Zespół Szkół Sportowych i wygranie finału wojewódzkiego nie jest żadną niespodzianką.

Puchary dla drużyn i medale dla zawodniczek wręczyli wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Jerzy Janusz, wiceburmistrz Jasła Elwira Musiałowicz – Czech oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle Lech Polak.

- Presja nie pomaga, czasami przeszkadza. Jestem jednak z ich postawy bardzo dumny. Turniej fantastyczny, tym bardziej, że odbył się w Jaśle. Dla szkoły i miasta to promocja siatkówki, która ma w Jaśle ogromne tradycje. Srebrny medal na ponad tysiąc sto szkół w województwie podkarpackim to fantastyczna sprawa dla drużyny, dla nas, szkoły, rodziców i kibiców. Możemy być z nich dumni. Uważam, że zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, bo srebrny medal to coś fantastycznego

– podkreślił nauczyciel i trener siatkarek Grzegorz Janusz. Dziękował zawodniczkom, dyrekcji SP nr 4 w Jaśle, radzie rodziców i UKS MOSiR Jasło, z którym szkoła współpracuje.

Dla drużyn siatkarskich jasielskiej „czwórki” był to siódmy finał od 2012 roku. Dziewczęta zdobyły w minionych latach złoty, srebrny i brązowy medal w mini siatkówce, a chłopcy – srebrny.

Wyniki meczów: SP 33 Rzeszów – SP Dukla 2-0 (25-17, 25-14), SP Dukla – SP 4 Jasło 0-2 (26-28, 20-25), SP 4 Jasło – SP 33 Rzeszów 0-2 (25-27, 14-25).