Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sprzedaż gdyńskich Fregat rozpoczęta

oprac.B. Łopatniuk
Rozpoczęła się sprzedaż gdyńskich fregat. Wszystkich zainteresowanych uspakajamy, że w punkcie Mennicy Państwowej mieszczącym się na Skwerze Kościuszki w pobliżu fontanny będą dystrybuowane codziennie od godziny ...

Rozpoczęła się sprzedaż gdyńskich fregat. Wszystkich zainteresowanych uspakajamy, że w punkcie Mennicy Państwowej mieszczącym się na Skwerze Kościuszki w pobliżu fontanny będą dystrybuowane codziennie od godziny dwunastej.

Podczas zlotu największych żaglowców świata The Tall Ships' Races 2009 można będzie posługiwać się lokalną walutą: gdyńskimi fregatami. To także gratka dla numizmatyków!

Dlaczego właśnie - gdyńska fregata?

Po pierwsze - Gdynia jest jedynym polskim miastem - portem macierzystym tego typu żaglowców.
A przecież fregata pod żaglami to jeden z kanonów piękna...
Po drugie - najsłynniejsza gdyńska fregata - Dar Pomorza - obchodzi w tym roku swoje setne urodziny.
Po trzecie zaś - słynna „biała fregata" - Dar Młodzieży - który pływa po morzach i oceanach sławiąc nasze miasto gdziekolwiek zawinie - stanie wkrótce przy kei gdyńskiego portu w zacnym towarzystwie wielkiej flotylli żaglowców uczestnicząc w kolejnym - już czwartym w Gdyni - zlocie.

Zatem nazwa „fregata" w roku ogromnej żeglarskiej imprezy jest najbardziej adekwatna...

W ramach akcji promocyjnej pod oficjalną nazwą „Gdyńskie dukaty lokalne" wybitych zostało łącznie 70 000 sztuk monet o różnych nominałach i różnych wzorach:

1. 20 000 sztuk monet mosiężnych o nominale 3 fregat każda (równoważnych 3 złotym polskim) - z wizerunkiem największego polskiego żaglowca - Daru Młodzieży;
2. 20 000 sztuk monet mosiężnych o nominale 3 fregat każda (równoważnych 3 złotym polskim) - z wizerunkiem Mariny Gdynia (największego polskiego portu jachtowego) z lotu ptaka;
3. 15 000 sztuk monet z bimetalu o nominale 7 fregat każda (równoważnych 7 złotym polskim) - z wizerunkiem Daru Pomorza - najsłynniejszego i najstarszego - obchodzącego swoje stulecie - polskiego żaglowca;
4. 15 000 sztuk monet z bimetalu o nominale 7 fregat każda (równoważnych 7 złotym polskim) - z wizerunkiem Sea Towers - najwyższego polskiego budynku mieszkalnego, jednego z nowych symboli Gdyni.
Gdyńskie fregaty wejdą do obiegu na terenie Gdyni od czwartku 2 lipca 2009 r., czyli od początku zlotu i pozostaną w obiegu do końca sierpnia, po którym to terminie nie będą honorowane i nie będzie możliwa ich powrotna zamiana na złotówki.
Będą dostępne i honorowane w punktach, które przystąpią do akcji.
Są to sklepy, kawiarenki, muzea, nie tylko w najbliższej okolicy zlotu żaglowców.
Takich punktów dziś jest 32, jednak może być ich więcej, gdyż ta lista jest ciągle otwarta.

W jaki sposób można będzie stać się szczęśliwym posiadaczem gdyńskich fregat?

1. Robiąc zakupy czy też zamawiając usługę w jednym z wspomnianych punktów honorujących gdyńskie fregaty - aktualna lista znajduje się w załączniku (płacąc złotówkami, resztę możemy otrzymać we fregatach o stosownym nominale).
2. w Parku Rady Europy firma Amber Future - organizator akcji - będzie prowadziła podczas zlotu stoisko, na którym będzie można zaopatrzyć się w gdyńskie fregaty.
Cena zestawu fregat wynosi 20 zł. Sprzedaż będzie limitowana. Jedna osoba będzie mogła nabyć jeden zestaw monet.

Poza standardowymi monetami obiegowymi wybito także po 500 sztuk srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 30 fregat (z wizerunkiem Daru Młodzieży) i 70 fregat (z wizerunkiem Daru Pomorza).

Źródło: http://zagle.miasto.gdynia.pl/pl/component/content/article/88

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto