Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spójrz na Bałtyk! Największy patrol na polskim wybrzeżu!

ABE
Od stycznia WWF Polska prowadzi rekrutację nowych wolontariuszy, którzy zostaną przyjęci do Błękitnego Patrolu WWF. Do ich obowiązków oprócz obserwacji i wsparcia ochrony morskich ssaków (m.in. fok i morświnów), dołączy monitoring pięciu gatunków ptaków, występujących na bałtyckim brzegu - sieweczki obrożnej, rybitwy białoczelnej, rybitwy czubatej, rybitwy rzecznej i ostrygojada. Dzięki działalności wolontariuszy naukowcy otrzymają dane dotyczące tych gatunków.
Od stycznia WWF Polska prowadzi rekrutację nowych wolontariuszy, którzy zostaną przyjęci do Błękitnego Patrolu WWF. Do ich obowiązków oprócz obserwacji i wsparcia ochrony morskich ssaków (m.in. fok i morświnów), dołączy monitoring pięciu gatunków ptaków, występujących na bałtyckim brzegu - sieweczki obrożnej, rybitwy białoczelnej, rybitwy czubatej, rybitwy rzecznej i ostrygojada. Dzięki działalności wolontariuszy naukowcy otrzymają dane dotyczące tych gatunków. fot. wwf polska
W niedzielę, 24 marca, ponad 100 wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF, wyjdzie o tej samej porze na brzeg Bałtyku. Chcą w ten sposób zachęcić do większej troski o Bałtyk.

22 marca obchodzimy Dzień Bałtyku. Dwa dni później, ramach jego obchodów, odbędzie się największy błękitny patrol WWF. Wezmą w nim udział wszyscy patrolowicze, którzy mieszkają wzdłuż całego polskiego wybrzeża.

- W ramach naszego rekordowego patrolu powstanie specjalna fotodokumentacja - tłumaczy Jan Wilkanowski z WWF Polska, wolontariusz Błękitnego Patrolu na Mierzei Wiślanej. - Dzięki temu otrzymamy obraz polskiego brzegu od Świnoujścia po Piaski, o tej samej godzinie. Rozpoczęcie tego patrolu zaplanowaliśmy na godz.10, bez względu na warunki pogodowe.

Wolontariusze z Błękitnego Patrolu WWF przypomną w ten sposób, że powinniśmy zwracać większą uwagę na Bałtyk, który jest jednym z najmniejszych mórz świata. Bez względu na to, czy mieszkamy w Krakowie, czy w Helu, wszyscy odpowiadamy za jego stan. Ponad 90 procent mieszkańców Polski żyje w zlewni Bałtyku i ma wpływ na to, co z nim się dzieje.

Wstąp do Błękitnego Patrolu WWF! Pomóż chronić Bałtyk!

Błękitny Patrol WWF liczy obecnie ponad 140 osób, które prowadzą regularne obserwacje polskiego wybrzeża, zbierając dane na temat obecności fok oraz pięciu gatunków ptaków. Zbierane przez nich informacje posłużą lepszej ochronie Bałtyku i związanych z tym morzem zwierząt, szczególnie ssaków morskich. Patrolowicze są też przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy fokom i morświnom, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Każdy, kto zaobserwuje fokę lub morświna na brzegu, powinien niezwłocznie zadzwonić do Błękitnego Patrolu WWF, 795 536 009.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto