Sparingowa porażka Arki

arka.gdynia.pl
W niedzielę Arka rozegrała swój drugi w Turcji mecz sparingowy. Gdynianie przegrali z Zorią Ługańsk 0:2. W 80. minucie spotkania z boiska musiał zejść Marciano Bruma. Holender nabawił się kontuzji, która na szczęście nie okazała się groźna.

Spowiedź Dariusza Pasieki

Pierwotny plan zakładał, iż w swoim drugim sparingu w Turcji, Arka zagra z Szachtiorem Soligorsk. Potem jednak nastąpiła zmiana sparingpartnera na Wołyń Łuck, a w końcu stanęło na Zorii Ługańsk. Zoria na co dzień występuje w ekstraklasie ukraińskiej. W poprzednim sezonie zajęła 13. miejsce, w tym z kolei po 19 meczach jest 12.

Arka - FK Homel 1:1

W bramce Arki cały mecz rozegrał Marcelo Moretto. To efekt kontuzji jakiej nabawił się Hieronim Zoch. W przypadku Zocha mówi się nawet o naciągnięciu mięśnia łydki. Generalnie żółto-niebiescy mogą mówić o pechu. Wcześniej bowiem urazu doznał inny bramkarz Michał Szromnik, przez co nie pojechał z zespołem do Turcji. Jeszcze wcześniej kontuzja dopadła Marcina Budzińskiego. W sobotę natomiast mięsień naderwał Piotr Robakowski.

Na tym jednak nie koniec. W 80. minucie meczu z Zorią boisko opuścić musiał Marciano Bruma. Na szczęście kontuzja nie okazała się groźna.

Pierwszą bramkę rywale strzelili w 22. minucie. Arka straciła piłkę w środkowej strefie boiska. Ukraińcy wyszli z kontrą, którą zamienili na trafienie. Zoria ograniczała się głównie do kontrataków. Żółto-niebiescy długo utrzymywali się przy piłce, ale nijak miało to przełożenie na efekt bramkowy. Brakowało ostatniego podania lub też zawodziła skuteczność. Drugą bramkę zespół z Ługańska zdobył w 66. minucie. W polu karnym faulował Krystian Żołnierewicz, a "11" na gola zamienił Ołeksandr Kasjan.

Arka Gdynia - Zoria Ługańsk 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Serhij Siluk (22), 0:2 Ołeksandr Kasjan (66-karny)

Arka: Marcelo Moretto - Marciano Bruma, Ante Rožić (46 Krystian Żołnierewicz), Maciej Szmatiuk, Wojciech Wilczyński (46 Robert Bednarek) - Giovanni (46 Tadas Labukas), Maksims Rafaļskis, Michał Płotka (55 Adrian Sulima), Paweł Zawistowski (55 Paweł Czoska), Denis Glavina - Mirko Ivanovski.

Zoria: Jurij Martyszczuk (75 Andrij Połtawcew) - Wołodymyr Jezerśkyj (40 Artem Semenenko), Serhij Szewczuk, Michael Sakić (46 Lukás Tesák), Maksym Kowaliow, Ołeksij Polanśkyj, Mykyta Kameniuka, Dżaba Lipartia (62 Hiuli Mandżhaładze), Dmytro Chomczenowśkyj, Serhij Siluk, Ołeksandr Kasjan (78 Artem Hordijenko).