Sparingi w Turcji: Arka Gdynia - FC Helios Charków 2:0

arka.gdynia.pl
Arka pokonała Helios Charków 2:0 w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Rywale to zespół grający w II lidze ukraińskiej. Łupem bramkowym w tym meczu podzielili się: Charles Nwaogu oraz Tomasz Jarzębowskiego.

Trzeci sparing na tureckim zgrupowaniu gdynianie rozegrali w oddalonej o ok. 60 km od Side - Antalyi. Widać słoneczna aura dobrze służy Charlesowi Nwaogu, który w Turcji zdobył już trzy bramki. Nigeryjczyk otworzył wynik meczu w 10. minucie, kiedy wykorzystał świetne podanie od Bartosza Flisa. Młody napastnik Arki zagrał wzdłuż bramki, a Nwaogu z bliska wpakował piłkę do siatki.

POLECAMY:**OBCOKRAJOWCY W ARCE: JACY BYLI I JACY SĄ?**

Na 2:0 w 74. minucie podwyższył Tomasz Jarzębowski. "Jarza" wykorzystał dośrodkowanie Piotra Tomasika i uderzeniem głową zaskoczył golkipera rywali. Tomasik w kolejnym sparingu pokazał się z dobrej strony.

Znów na zero z tyłu zagrała obrona Arki. W Turcji podopieczni Petra Nemca nie stracili jeszcze gola. A wydawało się, że właśnie z tą formacją gdynianie mieli największe problemy. Tymczasem po przyjściu Peresa Benevente i Piotra Tomasika z meczu na mecz defensywa żółto-niebieskich wygląda coraz lepiej.

Arka Gdynia - FC Gelios (Helios) Charków 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Charles Nwaogu (10), 2:0 - Jarzębowski (74).

Arka: Szlaga - Tomasik, Brodziński, Benevente, Bochenek - Kuklis (70' Radzewicz), Pruchnik (80' Nakano), Jarzębowski (74' Radosavljevic), Kowalski (60' Krajanowski) - Flis (46' Surdykowski), Nwaogu (66' Słowiński).

FELIETON: KIBIC - WRÓG PUBLICZNY NUMER JEDEN