Sparingi: Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 1:0 [ZDJĘCIA]

Lechia pokonała Zawiszę Bydgoszcz 1:0 w sparingowym meczu rozegranym przy Traugutta. Dla biało-zielonych był to ostatni sprawdzian przed ligowym meczem z Cracovią w Krakowie. Jedyną bramkę zdobył w 90. minucie spotkania, Tomasz Dawidowski.

W piątek późnym wieczorem Lechia poinformowała o porozumieniu z Widzewem Łódź w sprawie Piotra Grzelczaka i Bartosza Kanieckiego. Grzelczak już wcześniej podpisał umowę z gdańskim klubem, ale w Gdańsku miał się pojawić dopiero pod koniec czerwca. Kluby jednak dogadały się i napastnik z Łodzi wzmocni kadrę trenera Janasa już na wiosnę. Grzelczak kosztował Lechię podobno 170 tys. złotych. W Gdańska będzie grał także bramkarz Bartosz Kaniecki. Za jego sprowadzenie gdańszczanie nic już nie musieli płacić.

W sobotnim spotkaniu kibice Lechii mieli okazję przekonać się w jakiej formie jest ich zespół przed inauguracją rundy wiosennej. Paweł Janas nie eksperymentował zbytnio w składzie. Do boju posłał "11" zbliżonej do tej, która rozpocznie pojedynek z Krakowie. Z nowych twarzy w wyjściowym ustawieniu zagrał jeden - Jakub Wilk. Inny nabytek gdańszczan - Patryk Tuszyński, rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Bramkę dającą Lechii zwycięstwo zdobył równo z końcowym gwizdkiem, Tomasz Dawidowski. Dawid, który na boisku pojawił się w 60. minucie, zastępując Pawła Nowaka, wykorzystał błąd obrony gości.

Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 - Dawidowski (90).

Lechia: Pawłowski (46 Małkowski) - Deleu (60 Pietrowski), Vućko (60 Bąk), Janicki (60 Kożans), Wilk (60 Andruskievicius) - Surma (60 Poźniak), Bajić (60 Hajratepjan ) - Wiśniewski (60 Tuszyński), Lukjanovs (60 Tadić), Nowak (60 Dawidowski) - Traore (60 Duda).

Zawisza (I połowa): Witan - Stefańczyk, Skrzyński, Jankowski, Cuper, Kukol, Strąk, Mąka, Geworgian, Tomasz Nowak, Wójcicki.

Zawisza (II połowa): Pejkow, Ilków-Gołąb, Hrymowicz, Drzymont, Oleksy, Strąk (70 Jankowski), Ekwueme, Lipiński, Nowak, Błąd, Leśniewski.

Codziennie rano najświeższe informacje z regionu prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera! Dodaj swój artykuł. Dodaj swoje zdjęcia