Sparingi: Lechia Gdańsk - Universitatea Cluj 1:0. Gol Tadicia

Przebywającą na zgrupowaniu w Turcji Lechia pokonała 1:0 Universitatę Cluj. Bramkę dającą biało-zielonym zwycięstwo zdobył w 26. minucie Josip Tadić. W sobotę kolejnym rywalem biało-zielonych będzie Rapid Bukareszt.

JAKUB WILK JEDNĄ NOGĄ W LECHII GDAŃSK

To był pierwszy sparing biało-zielonych podczas zgrupowania w Belek W Turcji gdańszczanie rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne. Ten najbliższy w sobotę.

W starciu z 8. zespołem rumuńskiej ekstraklasy Paweł Janas posłał do boju piłkarzy ostatnio kontuzjowanych: Marko Bajicia, Josepa Tadicia oraz Patryka Tuszyńskiego. - Sam byłem ciekaw jak Patryk wygląda w grze. Pokazał się jednak z dobrej strony - powiedział trener Janas.

Lechia objęła prowadzenie w 26. minucie. Akcję zapoczątkował Kamil Poźniak, który odegrał piłkę do Bajicia, a ten oddał ją Tadiciowi. Napastnik biało-zielonych nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce z bliskiej odległości. W drugiej połowie Rumuni mogli wyrównać, ale uderzenie Abrudana z rzutu wolnego w dobrym stylu wypiąstkował Wojciech Pawłowski.

Lechia Gdańsk - Universitatea Cluj 1:0 (1:0)
Bramka: Tadić (26).

Lechia: Pawłowski - Deleu, Vućko (67 Bąk), Janicki (46 Kożans), Hajrapetjan (46 Andriuskevicius) - Tuszyński (63 Lukjanovs), Poźniak (46 Nowak), Surma, Bajić (87 Kostrzewa), Wiśniewski (46 Dawidowski), Tadić (72 Duda).

Universitatea: Bornescu (46 Popa) - Achim, Szukała, Galamaz, Mendy - Bostina, Pacurar, Popa - Grozav, Niculescu, Cristea.

Ponadto w II połowie grali: Moldovan, Hoban, Abrudan, Ammendola, Mizunuma.

ADAMOWICZ: ZANIEPOKOJENIE TO NIE SPEKTAKL