Sparingi: Arka przegrała z Bytovią 0:1. Mecz trwał...52 minuty. Zobacz zdjęcia

Drugi sparing w odstępie zaledwie jednego dnia rozegrali żółto-niebiescy. W czwartek na bocznym boisku Arka przegrała z Bytovią 0:1. Mecz trwał zaledwie 52 minuty. Sędzia przerwał spotkanie chwilę po bramce dla Bytovii. Piłka co rusz stawała w kałuży i dalsze granie nie miało sensu.

Trener Nemec posłał do boju zupełnie inną "11" niż ta, która w środę walczyła z Amkarem Perm. Jedynie obsada bramki się nie zmieniła. Między słupkami stanął Maciej Szlaga. Przeciwko II-ligowej Bytovii na boisku zaprezentowali się juniorzy Arki: Robert Ziętarski i Paweł Brzuzy.

Do przerwy bramki nie padły, choć Arka miała ku temu okazje. Dobrej sytuacji nie wykorzystał Janusz Surdykowski, który będąc sam na sam z bramkarzem Bytovii strzelił obok słupka. Wcześniej w poprzeczkę (strzał głową z 18 metrów!) uderzył Michał Rzuchowski.

Amkar Perm pokonał Arkę Gdynia [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Piłkarze nie pograli zbyt wiele. Tuż po bramce dla Bytovii sędzia zakończył spotkanie. Dalsza gra przy tak fatalnych warunkach pogodowych nie miała sensu. Piłka stawała w kałuży i arbiter podjął decyzję, aby zakończyć spotkanie w 52. minucie. Jedyne trafienie w tym meczu było autorstwa Ueldera Barbosy Mendesa, który chwilę wcześniej podpisał kontrakt z Bytovią.

Arka - Bytovia 0:1 (0:0)
Bramka: Barbosa (50)

Arka: Szlaga - Krajanowski, Sobieraj, Brodziński, Strzelecki - Brzuzy, Ziętarski (46 Formella), Pruchnik, Rzuchowski, Tomasik - Surdykowski.

Bytovia: Gostomski - Wróblewski (14 Cierson), Łapigrowski, Wróbel, Szmidtke (46 Kołodziejski) - Ambroziak (46 Kłos), Ł.Kowalski, Pietroń, Barbosa, Pięta - Hirsz.

Polecamy:**Piotr Kuklis odchodzi z Arki**