Sparing: Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 3:2

Piotr Wiśniewski
Pięć bramek obejrzeli kibice w sparingowym meczu Arki z Chojniczanką. Żółto-niebiescy wygrali 3:2 z 4. zespołem II ligi zachodniej. Zwycięstwo gdynianom dała bramka Piotra Tomasika, najnowszego nabytku gdyńskiego klubu. W spotkaniu zagrało pięciu kandydatów do gry w Arce.

POLECAMY:**TOMASIK BĘDZIE PIŁKARZEM ARKI. NWAOGU JUŻ TRENUJE Z ZESPOŁEM**

Trener Nemec w sobotnim meczu dał szansę gry obu bramkarzom. Michał Szromnik i Krzysztof Żukowski rozegrali po 45 minut. Od początku na boisku pojawili się m.in.: Adrian Chomiuk, Przemysław Szuszkiewicz, Ryotaro Nakano czy Charles Nwaogu. Po przerwie na plac gry wszedł Piotr Tomasik, i to on zapewnił Arce wygraną. W 77. minucie były zawodnik Floty Świnoujście pokonał Misztala i ustalił wynik na 3:2 dla żółto-niebieskich.

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 3:2 (0:0)
Bramki: 1:0 - Jędrzejowski (54), 1:1 - Kanarek (66), 2:1 - Surdykowski (74), 2:2 - Pach (75-karny), 3:2 - Tomasik (77).

Arka: Szromnik (46' Żukowski) - Chomiuk, Benevente, Brodziński, Szuszkiewicz, Kowalski (46'Tomasik) - Kasperkiewicz, Nakano, Radzewicz (46' Jędrzejowski) - Flis (71' Surdykowski), Nwaogu (46' Edimo).

Chojniczanka: Krakowiak (46' Misztal) - Sierant, Gogol, Kaśnikowski (46' Steinke), Lenart (46' Bednarek), Iwanicki (46' Wasikowski), Pach, Parzy, Posmyk, Tatara, Kaźmierowski (46' Gregorek).

Było to drugie zwycięstwo gdynian w tegorocznych sparingach. Poprzednio Arka przegrała 1:2 z Polonią Warszawa, 2:3 z Jagiellonią Białystok, 1:4 ze Stomilem Olsztyn oraz pokonała 3:1 Gryfa Wejherowo.

Kolejny mecz testowy podopieczni Petra Nemca zagrają w środę 8 lutego o godzinie 15 z Kaszubią Kościerzyna. Trzy dni później Arka sparować będzie z Elaną Toruń, a następnie 17 lutego z Orkanem Rumia. Następne trzy sparingi żółto-niebiescy rozegrają w Turcji (22 lutego z Daugavą Dyneburg, 25 lutego ze Spartakiem Nalczik, 27 lutego z Heliosem Charków). Po powrocie ze zgrupowanie derby Gdyni - z Bałtykiem (4 marca).