Smutne święta piłkarzy Arki

Tomasz Bołt
To nie będą miłe święta dla piłkarzy gdyńskiej Arki. Do Warszawy gdynianie jechali przełamać niechlubną serię wyjazdowych spotkań, tymczasem wracają z bagażem czterech bramek. Polonia jak rasowy bokser wypunktowała podopiecznych Frantiska Straki, a jej zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, gdyby nie skutecznie interweniujący Marcelo Moretto. Poloniści pokonali Arkę aż 4:0. A już za tydzień derby Trójmiasta.

Polonia Warszawa - Arka Gdynia 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Trałka (27), 2:0 Mierzejewski (45-karny), 3:0 (Piątek 49), 4:0 (Mierzejewski 86).

Polonia: Przyrowski - Mynar (46'Tosik), Jodłowiec, Brzyski, Kokoszka, Andreu, Trałka, Gołębiewski (70' Teodorczyk), Mierzejewski, Piątek, Bruno (79' Bruno).

Arka: Moretto - Rozić, Zawistowski, Labukas, Duarte (56' Burkhardt), Noll, Bruma, Szmatiuk, Glavina (71' Bednarek), Bozok, Siemaszko (52' Ivanovski).

Żółte kartki: Bruno (Polonia) oraz Bruma, Glavina, Rozić, Noll (Arka).

Sędzia: Adam Łyczmański (Bydgoszcz).

90+3 min. - Koniec meczu. Polonia gromi Arkę 4:0.

90+2 min. - Piątek z dwóch metrów nie trafia do bramki Arki. Wcześniej Moretto skutecznie skrócił kąt i odbił uderzenie Teodorczyka, które trafiło właśnie do Piątka. Pomocnik Czarnych Koszul w ostatniej chwili został zablokowany.

90+1 min. - Po raz kolejny Moretto ratuje Arkę przed utratą bramki. Z bliska wślizgiem uderzał Teodorczyk, ale sprytniejszy był gdyński bramkarz

90 min. - Mecz potrwa jeszcze 180 sekund.

90 min. - Dośrodkowanie Burkhardta z rzutu rożnego niecelnym uderzeniem głową wykończył Szmatiuk.

85 min. - Mierzejewski dobija Arkę. Świetnym podaniem popisał się Piątek, a Mierzejewski strzałem w długi róg zdobył swoją drugą, a czwartą dla Polonii bramkę w tym meczu.

84 min. - Labukas obrócił się z piłką, po czym uderzył na bramkę. Uderzenie Litwina niecelne.

80 min. - W odpowiedzi Noll, również z rzutu wolnego. Jego strzał blokują jednak obrońcy Polonii.

76 min. - Brzyski z wolnego w boczną siatkę.

75 min. - Bomba z dystansu Mierzejewskiego i świetna parada Marcelo Moretto.

74 min. - Stuprocentowa okazja dla Czarnych Koszul. Teodorczyk ograł Rozicia i znalazł się w oko w oko z Moretto. Bramkarz Arki z bliska broni jednak strzał zawodnika Polonii.

72 min. - Niewiele brakowało a napastnik Polonii Łukasz Teodorczyk popędziłby na bramkę Arki w sytuacji sam na sam z Moretto.

70 min. - Trener Frantisek Straka wykorzystał już limit zmian. Bednarek za Glavinę.

68 min. - Nieporozumienie w szeregach Arki i piłka ląduje na aucie.

65 min. - Niecelnie głową uderzał Jodłowiec.

63 min. - Najładniejsza akcja Arki. Bokiem przedzierał się Glavina, który dograł piłkę do nadbiegającego Zawistowskiego, a ten będąc w polu karnym posłał piłkę nad bramką.

62 min. - Jak nie strzelali, tak teraz zaczęli strzelać. To już trzeci strzał gdynian w odstępie kilku minut, a strzelał Tadas Labukas.

60 min. - Tym razem zza pola karnego uderzył Bożok. Jemu również brakowało precyzji przy tej próbie.

59 min. - Z dystansu uderzał Burkhardt, ale bardzo, bardzo niecelnie. Warto odnotować, iż był to dopiero pierwszy strzał Arki w tym meczu!

56 min. - Druga zmiana w zespole gości. Schodzi Duarte, a wchodzi Burkhardt.

52 min. - Zmiana w Arce. Ivanovski za Siemaszkę.

50 min. - Trzecia bramka dla Polonii. Zdobywcą bramki Piątek, który skutecznym uderzeniem głową sfinalizował akcję Brzyskiego.

49 min. - Noll przedzierał się do przodu, ale stracił piłkę.

46 min. - Druga połowa meczu. W przerwie w drużynie Polonii doszło do jednej zmiany. Tosik zastąpił Mynara.

45+3 min. - Mierzejewski pewnym strzałem z "11" metra pokonuje Moretto. 2:0. Tuż po bramce arbiter kończy pierwszą część spotkania.

45+2 min. - Rzut karny dla Polonii. Sędzia dopatrzył się faulu Bożoka na Trałce.

45 min. - Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszych 45 minut gry.

45 min. - Szczęście było przy Arce. Gołębiewski próbował lobować Moretto, ale minimalnie przestrzelił. Wcześniej nieudaną pułapkę ofsajdową zastawili podopieczni Frantiska Straki.

43 min. - Ponownie stały fragment gry wykonywał Zawistowski i ponownie trafił w obrońców Czarnych Koszul.

40 min. - Strzał Zawistowskiego z rzutu wolnego blokują obrońcy Polonii.

38 min. - Po rzucie rożnym gdynian strzelał Siemaszko, ale został zablokowany.

36 min - Znów groźnie w polu karnym Arki. Prawą strona przedzierał się Mynar, ale gdyńscy defensorzy przerywają tę akcję.

35 min. - Gdynianie choć nie prezentują się źle nie potrafią stworzyć groźnej sytuacji pod bramką gospodarzy.

32 min. - Przyrowski dobrze zaasekurował swoich obrońców i wyjściem z bramki przerwał akcję Arki.

31 min. - Centra Mierzejewskiego z rzutu wolnego. Na raty broni Marcelo Moretto.

30 min. - Duarte próbował zakręcić obrońcami Polonii, ale stracił piłkę.

28 min. 1:0 dla Polonii. Łukasz Trałka wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. W polu karnym Arki powstrzymywany był Gołębiewski, który dogrywał do Piątka, ale piłka trafiła pod nogi Trałki, który z bliska pokonał Moretto.

24 min. - Jak w masło w obronę Arki wszedł Bruno, ale dobrze ustawiony Moretto popisał się bardzo dobrą interwencją.

20 min. - Sprytne rozegranie stałego fragmentu gry przez gdynian. Duarte posyła piłkę płasko w pole karne, próbował strzelać Glavina, ale piłka w rękach bramkarza Polonii.

19 min. - Tuż poza polem karnym Polonii faulowany był Glavina.

15 min. - Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

12 min. - Arka podeszła do tego meczu bez kompleksów. Widać słowa kapitana gdynian - Macieja Szmatiuka nie były słowami rzucanymi na wiatr.

11 min. - Dośrodkowanie Duarte z rzutu wolnego, ale obrońcy Polonii wyjaśniają sytuację.

9 min. - Rozić wygrywa pojedynek biegowy z Danielem Gołębiewskim.

6 min. - Brzyski z rzutu rożnego, głową uderzał Łukasz Trałka, ale przeniósł piłkę nad bramką.

1 min. - Moretto broni z bliska uderzenie Daniela Gołębiewskiego i ratuje Arkę przed utratą bramki po błędzie Ante Rozicia.

1 min. - Pierwszy gwiazdek sędziego Adama Lyczmańskiego z Bydgoszczy.